Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

NBA Takımı Lakers’ın Sahibine PS5 Dolandırıcıları Dadandı!

Lakers'ın sahibi Jeanie Buss'ın, PS5 dolandırıcıları yüzünden Twitter hesabı ele geçirildi. Birçok kişiyi dolandırmaya çalışan bu kişiler nihayetinde emellerine ulaşamadı.

NBA Los Angeles Lakers‘ın sahibi Jeanie Buss, PS5 dolandırıcılarının hedefi oldu. Geçtiğimiz günlerde Buss’ın Twitter hesabı hacklendi. Multi milyoner olan Buss’ın Twitter hesabında, hayır amaçlı üç PS5 konsolunu satacağına dair bir gönderi paylaşıldı. Paylaşımdaki yazım yanlışları ve hayır kurumu isminin yer almaması oldukça şüphe uyandırdı. Kısa bir süre sonra hesaba mesaj atan biri, para atma hesabına yönlendirildi.

Açıkça dolandırıcılık meselesi olduğu belliydi ancak Buss’un Twitter’da 430.000 takipçisi var. Bundan dolayı birçok kişinin de buna inanmış olma ihtimali yüksek. Saldırı nedeniyle hesabı kilitlenen milyoner, haberi yaymak ve taraftarları para göndermemeleri konusunda uyarmak için takımın resmi hesabında paylaşımda bulundu.

PS5 Dolandırıcıları, Emellerine Ulaşamadı

PS5

Paylaşılan resmi tweette: ‘‘Lakers Hayranları, Twitter hesabım hacklendi. Lütfen bununla ilgilenmeyin veya onlara herhangi bir para göndermeyin. Bunlar meşru teklifler DEĞİLDİR. Lakers, hesabımın kontrolü tekrar elime geçtiğinde sizi uyaracak – Jeanie Buss.” yazıyor.
Sonunda hesap tamamen temizlendi ve dolandırıcılık tweeti silindi. Böylelikle birçok kişi, bu yanlışa kanmadan uzaklaştırıldı.

Ancak bazı insanlar dolandırıcılığı Laker’ın çökmüş kadrosunu sarsmak için bir fırsat olarak kullandı. Bu, Russell Westbrook’u takımdan çıkarmak için yapılan bir girişime sebep oldu. Zaten uzun zamandır hayranlar kadronun artık eskidiğini ve bazı oyuncuların çıkarılması gerektiğini savunuyordu. Böylece seslerini duyurabilmek için bu hackleme olayı, onlar için fırsat oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.