Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Minecraft NFT ve Blockchain Teknolojisini Yasakladı

Oyun dünyasında en çok oynanan online oyunlardan Minecraft, yeni teknolojilere oldukça sert bir duruş sergilemeye karar verdi. Artık NFT ve Blockchain teknolojisi, şirketin istemcilerinde kullanılamayacak.

Microsoft‘a ait Mojang, Minecraft istemcisinde ve herhangi bir sunucu içinde blockchain teknolojisini ve NFT kullanımını yasaklıyor. Bu, son yıllarda teknoloji gündemini oldukça meşgul eden yeniliklere karşı sert bir duruş. Bir blog gönderisinde şirket, NFT’lerin kullanımının oyun yönergelerini ihlal ettiğini belirtti. Şirket, “Minecraft’ın herkesin aynı içeriğe erişebildiği bir topluluk olarak kalmasını sağlamak için bu kurallara sahibiz” diye yazdı.

Bu nedenle, yalnızca blok zinciri token uygulaması yasaklanmakla kalmıyor aynı zamanda kullanılan diğer Minecraft NFT’leri de yasaklanıyor.
Mojang ayrıca üçüncü taraf NFT’lerin güvenilirliği ve bunları satın alan oyunculara yönelik riskler konusundaki endişelerini dile getirdi. Bu risklerden biri de dolandırıcılık.

Minecraft Geliştiricisi Açık Kapı da Bıraktı

Minecraft

Şirket yaptığı açıklamanın devamında, ”Oyunumuzdaki yaratımın içsel bir değere sahip olduğunu ve bu değerlerin tanınabileceği bir pazar sağlamak için çaba gösterdiğimizi” bilin dedi. Mojang ve ana şirket Microsoft, şu anda oyuncuların oyun içi yapımları Minecraft Marketplace aracılığıyla satmalarına izin veriyor. 2021 itibariyle, mod geliştiriciler merkezi sistem aracılığıyla toplam 350 milyon dolar kazandılar.

Geliştirici, “Ayrıca, yukarıdaki ilkelerin saklı kalmasını sağlamak ve oyunlarda daha güvenli bir deneyim sunmak için teknolojinin zaman içinde nasıl geliştiğini yakından takip edeceğiz.” dedi. Belki de zamanla NFT ve Blockchain teknolojileri güvenli bir hale gelir ve böylelikle oyuncular bu yeniliklerden rahatlıkla faydalanabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.