Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Minecraft, Kanserden Ölen Technoblade’i Unutmadı

Minecraft yükleme ekranı, geçtiğimiz hafta kanserden öldüğü duyurulan ünlü YouTuber Technoblade'in anısına güncellendi.

Dünyanın en ünlü Minecraft yayıncıları arasında yer alan Technoblade, 2021 yılından bu yana mücadele ettiği kansere geçtiğimiz hafta yenik düşmüştü. Sevilen YouTuber’ın ölüm haberi, ailesi tarafından yayınlanan bir videoda duyurulmuştu. Minecraft topluluğunu yasa boğan video, bu haberi yazarken 57 milyondan fazla kez izlendi.

Technoblade, YouTube’da 13 milyondan fazla abonesi olan son derece ünlü bir Minecraft yayıncısıydı ve popüler sunucu Dream SMP’nin bir parçasıydı. Minecraft Twitter hesabı, 23 yaşındaki YouTuber’ın ölümü üzerine “Kelimeleri bulmakta zorlanıyoruz ama hepimizin kalbi Technoblade’i kaybettiğimiz için kırıldı. Topluluğumuz için çok şey ifade ediyordu ve çok fazla neşe getirdi. O çok özlenecek” paylaşımını yapmıştı.

Technoblade Ölümü ile Minecraft Camiasını Üzdü

minecraft Technoblade

Bugün, Minecraft yükleme ekranında altın taç takan bir domuzun olduğu görüldü. Geliştirici ekip, henüz bu değişikliği resmi olarak açıklamasa da, bu küçük değişikliğin ünlü yayıncıyı anmak için yapıldığı aşikar. Takip edenlerin bileceği üzere Technoblade’in Minecraft karakteri altın taç takıyordu.

YouTube’da yaptığı Minecraft videolarıyla milyonların sevgilisi olmayı başaran Technoblade, Ağustos 2021’de kendisine kanser teşhisi konulduğunu duyurmuştu. Yaklaşık bir yıldır kanserle mücadele eden ünlü yayıncı, ölümüyle sevenlerini yasa boğdu.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.