Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Meta, Facebook’ta NFT Paylaşımının Önünü Açtı

Şirket, bazı ABD içerik oluşturucularına deneysel özelliğe erişim izni verdi.

Meta’nın uzun zamandır hedeflediği Facebook’ta NFT paylaşma sisteminin temelleri atıldı. Meta, TechCrunch‘a ABD’deki seçkin içerik oluşturuculara profillerine dijital koleksiyonlar gönderme seçeneği vermeye başladığını onayladı. Özelliğin daha fazla kullanıcıya sunulup sunulmayacağı ve ne zaman geleceği belli olmasa da yavaş yavaş kullanıma sunulacağını belirtti.

Meta Ürün Müdürü Navdeep Singh, Twitter‘da NFT entegrasyonunun Facebook’ta nasıl görüneceğine dair fotoğraflar yayınladı ve Instagram’ın uygulamasına benzer şekilde, içerik oluşturucuların profillerinde NFT’lerini gösterebilecekleri bir dijital koleksiyon sekmesi olacağını duyurdu. NFT koleksiyonlarınızı, insanların yorum yapabileceği ve tepki gösterebileceği durum güncellemeleri olarak yayınlayabileceksiniz.

Facebook NFT Paylaşma Özelliği

Facebook
NFT paylaşma özelliği görseldeki gibi görünecek.

Decrypt‘e göre Facebook, kullanıcıların uyumlu dijital cüzdanlarını, Instagram’da yapabileceklerine benzer şekilde web sitesine bağlamalarına izin verecek. Şu anda sosyal medya platformu, Ethereum ve Polygon’da basılan NFT’leri destekliyor ancak yakında Solana ve Flow NFT’lerini de destekleyecek.

Meta, Mayıs ayında Instagram’da NFT entegrasyonunu test etmeye başladı ve kullanıcıların parçalarını Hikayelerde artırılmış gerçeklik çıkartmaları olarak göstermelerine izin vermek gibi ilgili ek özellikler vaat etti.

NFT’ler, platformların kullanıcı tabanına dayalı olarak belki de Instagram’a Facebook’tan daha uygun bir eklenti ancak Meta onları ürünlerinin bir parçası yapmaya kararlı. Zuckerberg, Instagram’da dijital koleksiyonların gelişini duyuran gönderide, “Yalnızca metaverse ve Reality Labs çalışmalarımızda değil, aynı zamanda uygulama ailemizde de NFT’ler için inşa etmeye başlıyoruz.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.