Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Minecraft Işın İzleme Güncellemesi Yanlışlıkla Yayınlandı

Bu haftanın başında Minecraft'ta ışın izlemeyi test etmeye başlayan Microsoft, daha sonra bunun bir hata sonucu gerçekleştiğini açıkladı ve güncellemeyi geri çekti.

Microsoft, Xbox konsolları için Minecraft Preview‘da ışın izleme güncellemesini yayınladıktan kısa süre sonra kaldırdı. Söz konusu yama, hem Xbox Series X hem de Series S için RTX önizlemesi içeriyordu. Fakat daha sonradan bunun bir hata sonucu gerçekleştiği ortaya çıktı.

ABD’li teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada, Xbox Insider’ların kullanıma sunulan önceki Minecraft Preview güncellemesinin, Xbox konsollarında ışın izleme desteği için yanlışlıkla prototip kodu içerdiği belirtildi.

Minecraft Işın İzleme Desteği Xbox’a Gelebilir

Minecraft ışın izleme
Minecraft ışın izleme özelliği Xbox konsolları için yapım aşamasında.

Şirket ayrıca testin, Minecraft’ın yakın gelecekte konsollarda ray tracing alacağı anlamına gelmediğini aktardı. Microsoft, 2019’da PC sürümü için RTX desteği sunmuştu. Yapılan açıklamalar ışın izlemenin yakın zamanda Xbox konsollarına gelmeyeceğini gösterse de, şirketin özellik üzerinde çalıştığı çok açık.

Yukarıda da belirttiğim gibi RTX şu anda yalnızca Windows‘ta mevcut. Ayrıca kare hızlarını iyileştirmek için NVIDIA DLSS teknolojisi de kullanılabiliyor. İsveçli video oyun stüdyosu Mojang tarafından geliştirilen Minecraft ışın izleme desteği sayesinde gölgeler, parlamalar, yansımalar, küresel aydınlatmalar ve diğer gerçekçi aydınlatma efektleri ile bambaşka bir dünya sunuyor.

Mutlaka bilmeniz gereken Minecraft hilelerine göz attınız mı? Ayrıca Minecraft server kurma işlemini adım adım anlattığımız kılavuzumuz da ilginizi çekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.