Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Konami, CrimeSight’ın Fişini Çekti

Konami'nin geliştirdiği CrimeSight isimli sosyal çıkarım oyunu, daha birinci yaşını dolduramadan kapatıldı.

Yakın tarihli bir duyuruda Konami, çok oyunculu sosyal çıkarım oyunu CrimeSight‘ı kapatacağını açıkladı. Şirket, Silent Hill duyuruları ile son zamanlarda tipik oyun üretimine dönüyor gibi görünse de, sunucuların kapatılacağı duyurusu oldukça ani oldu.

Rekabetçi bir sosyal çıkarım oyunu olan CrimeSight, Minority Report filmine biraz benzeyen, gelecekteki suçları tahmin etmek için teknolojinin mevcut olduğu 2075 yılında Londra’da geçen ilginç bir yapımdı. Konami, oyunu 2021 yılında aniden duyurdu ve herkesi şaşırttı. Ardından, oyun 14 Nisan 2022‘de yalnızca PC platformu için Steam’de yayınlandı ancak birinci yılına girmeden yine aniden kapatıldı.

CrimeSight’ın Ömrü Kısa Sürdü

CrimeSight

Konami, Steam aracılığıyla oyunun hizmetinin 1 Mayıs 2023’te sonlandırılacağını duyurdu. Geçmişteki birçok oyun başlangıçtaki düşük satışların üstesinden gelmeyi başardı ancak çevrimiçi bir oyun için oyuncuların aktif kalması çok önemli. Marvel’s Avengers gibi daha çok satan oyunlar bile azalan oyuncu etkileşimiyle karşı karşıya kaldıklarında kapanmaktan kurtulamadı.

CrimeSight iyi satmadı ancak bu, Konami’nin yeni fikirlerle risk almaya hazır olduğunun bir göstergesiydi. 1977’ye kadar uzanan oyun geçmişiyle Konami, uzun süredir sektörde büyük bir isim olmuştu ancak 2010’ların başlarında yeni fikri mülkiyetler veya ana oyunların sayısının azalmasıyla şirketin odak noktası Japonya odaklı kumar makinelerine kaydı.

Nihayet, on yılın ardından Silent Hill gibi markaların geri döneceğini duyurduğu için Konami muhtemelen fikrini değiştirdi. PC ve konsollar için büyük fikri mülkiyetlerinin haklarını çeşitli oyun firmalarına dağıtmaya başladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.