Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Joaquin Phoenix’in Joker 2 İçin Alacağı Ücret Belli Oldu

Joaquin Phoenix'in, Suçun Palyaço Prensi rolüne geri döneceği Joker 2 için 20 milyon dolar alacağı bildirildi. Ünlü aktör, 2019'da vizyona giren ilk filmden yalnızca 4,5 milyon dolar kazanmıştı.

Hollywood’un en gözde aktörlerinden biri olan Joaquin Phoenix, 2019 yılında vizyona giren Joker filmi ile herkesi kendine hayran bırakmıştı. Olağanüstü performansını En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı ile taçlandıran ünlü isim, Joker 2 ile Suçun Palyaço Prensi rolüne geri dönmeye hazırlanıyor. Variety‘nin aktardığı bilgilere göre Phoenix, devam filmi için Warner Bros.’tan 20 milyon dolar alacak.

4,5 milyon dolar kazandığı ilk filme göre kaşesini önemli oranda artıran başarılı aktör, başarısının meyvesini almış görünüyor. Tabii, Joker’in gişedeki muazzam performansını da unutmamak gerekiyor. Todd Phillips tarafından yönetilen DC uyarlaması, dünya çapında 1,074 milyar dolar hasılat sağlamış ve dev bütçeli pek çok süper kahraman filmini geride bırakmıştı.

Joaquin Phoenix Joker 2’nin Senaryosunu Okuyor

Joaquin Phoenix Joker 2

Serinin yeni halkası, Joker Folie à deux olarak adlandırılacak. Müzikal türünde olacağı aktarılan filmde Harley Quinn rolünü Lady Gaga üstlenecek. Taraflar arasında henüz kesin bir anlaşma yok, ancak imzaların çok yakında atılması bekleniyor. Eğer anlaşma gerçekleşirse Gaga, Margot Robbie’nin canlandırdığı karakterden ayrı olarak Harley Quinn’in yeni bir versiyonunu oynayacak.

Bildiğiniz gibi tüm DC filmleri aynı anlatı dünyasında geçmiyor. Marvel evreninin aksine her filmin kendi hikayesi olduğu için, aynı karakter birden fazla oyuncu tarafından canlandırılabiliyor. Örneğin, Robert Pattinson’lı The Batman‘deki Joker’e Barry Keoghan hayat veriyor. Keoghan’ın sahnesi filmden silinmiş olmasına rağmen, iki karakterin The Batman 2’de tekrar bir araya geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Joaquin Phoenix Joker 2 için yeniden Arthur Fleck rolüne soyunacak. Todd Phillips’in yazıp yöneteceği Folie à deux isimli devam filminin konusu ve ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Fakat beklentiler, 2023 yılında vizyona gireceği yönünde.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.