Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

James Gunn’dan Yeni ‘DC Evreni’ ve Gelecek Oyunlar Açıklaması

Gelecekteki oyunlar, tek başına bir hikaye anlatmak yerine, tüm evren arasındaki hikaye anlatımı boşluklarını kapatacak.

James Gunn, yeni DC Evreni planlarını açıkladı ve DC Studios tarafından şimdiye kadar duyurulan hemen hemen her film, dizi ve oyun gibi, yenilenen evren için çıkacak olan tüm yapımlar da sürekli ve bağlantılı bir evren oluşturacak. Ne yazık ki, bu planlar özellikle Superman oyunları söz konusu olduğunda biraz endişe verici ve kafa karıştırıcı.

DC evreni yönetmeni Peter Safran, “Yeni DC için, önce Superman ve Supergirl filmi; sonra da Supermen oyunu ve hemen ardından da Supergirl oyunu çıkaracak değiliz. Aradaki hikaye ne olacak? Aynı evrende geçecek oyunları dikkatli planlamamız gerek. Örneğin, Supergirld’de kriptonit olacak mı? Oyunlara hak ettikleri önemi vermek için dikkatli olacağız.” ifadelerini kullandı.

Oyunlar, Film ve Dizi Boşluklarını Dolduracak

DC Evreni

Gotham Knights ve yaklaşan Suicide Squad: Kill the Justice League gibi DC evrenindeki mevcut video oyunu projeleri mevcut evrenden bağımsız bir şekilde piyasaya sürülecek ancak James Gunn’ın evreni elden geçirilmesiyle, gelecekteki oyunların tümünde anlatılan yeni hikayeler birbirleriyle bağlantılı olacak ve evrenden bağımsız şekilde çıkış yapmayacak.

Bir açıdan baktığımızda, bu aslında kötü değil. Batman: Arkham oyunlarının doğrudan Christopher Nolan’ın Kara Şövalye üçlemesi etrafındaki hikayeye dayandığını hayal edin, çok daha heyecan verici olmaz mıydı? Ancak, James Gunn’ın açıklaması, oyunların doğrudan bir Süpermen filmine bağlanmayacağını, yalnızca filmler arasındaki boşlukları doldurmak için ek bir hikaye anlatmayı amaçlayacağını belirtti.

Yeni DC Evreni Filmleri

DC Evreni

DC filmlerinin yanı sıra oyunlara da “önem” vermek kulağa harika geliyor ancak James Gunn’ın açıklaması bizleri ikna etmedi. Örneğin, Marvel evrenini deneyimlemek için Disney Plus aboneliği yeterli ancak yeni DC Evreni ile James Gunn’ın evrenini deneyimlemek için televizyonlarınızın yanında bir PlayStation 5 kurmanız gerekecek ki bu pek mantıklı bir fikir değil.

Ayrıca, James Gunn’ın yeni Superman filmine üç yıldan az bir süre kaldı ve 2027’de bir Supergirl filmiyle aradaki farkı kapatacak oyunun hemen hemen şu anda geliştirilmeye başlanması gerek. Bakalım yeni DC evreninde oyun, dizi ve film üçgeni nasıl birbirine bağlanacak?

 • Creature Commandos 
 • Waller
 • Superman: Legacy – 11 Temmuz 2025
 • Lanterns
 • The Authority
 • Paradise Lost
 • The Brave and the Bold
 • Booster Gold 
 • Supergirl: Woman of Tomorror
 • Swamp Thing

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.