Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İptal Edilen Game of Thrones Dizisinin Dev Maliyeti

HBO, Game of Thrones'un öncesini anlatan dizilerden birinin pilot bölümü için 30 milyon dolar harcamasına rağmen projeyi iptal etmiş.

Sekiz yıl boyunca ekranlarımıza konuk olan Game of Thrones dizisine 2019 yılında son noktayı koyan HBO, aynı evrende geçen yeni diziler geliştirmeye devam ediyor. Kült klasikte yaşananların öncesini anlatan projelerden birinin pilot bölümüne 30 milyon dolar harcanmasına rağmen iptal edildiği ortaya çıktı.

IGN’in haberine göre eski WarnerMedia başkanı Bob Greenblatt, yeni kitabı Tinderbox: HBO’nun Ruthless Pursuit of New Frontiers’da iptal edilen Game of Thrones dizisine dair önemli bilgiler paylaştı. Greenblatt, “Yapım aşamasında olan bir Game of Thrones dizinin ilk bölümü için 30 milyon dolar harcandı. Projeyi gördüğümde orijinal serinin mirasına sahip olmadığını söyledim” dedi.

Pilot Bölüme 30 Milyon Dolar Harcanmış

iptal edilen game of thrones dizisi

HBO’nun baş içerik sorumlusu Casey Bloys ile konuştuktan sonra projeyi iptal ettiklerini belirten Greenblatt, “Casey’e bunun başarılı olmayacağını söyledim. Aynı fikirde değildi, ancak yine de fişi çekmeye karar verdik. Doğru olması için çok büyük bir baskı vardı ve bu projenin beklentileri karşılamayacağını sanmıyordum” ifadelerini kullandı.

2017’ye kadar, birkaç farklı Game of Thrones dizisinin HBO tarafından geliştirilmekte olduğu söyleniyordu. Bunlardan biri Game of Thrones’taki olaylardan binlerce yıl öncesinde geçiyordu, ancak ana dizinin sona ermesinin ardından Naomi Watts’ın başrolde olduğu prequel serisi iptal edildi.

House of the Dragon, 2022’de Yayınlanacak

Söz konusu dizinin pilot bölümü, 2019’da Kuzey İrlanda’da çekildi. HBO tarafından yapılan açıklamada, uzun bir değerlendirmeden sonra projenin rafa kaldırıldığı belirtildi, ancak kısa süre sonra House of the Dragon isimli Game of Thrones evreninde geçen başka bir dizi daha duyuruldu.

Targaryen hanedanını konu alan seri, Game of Thrones’un 200 yıl öncesinde geçiyor. Matt Smith, Rhys Ifans, Olivia Cooke, Paddy Considine ve Emma D’Arcy gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı House of the Dragon, 2022 yılında HBO Max platformunda yayınlanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.