Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hayatta Kalma Temalı Dune Oyunundan İlk Görsel!

Bu yıl beyaz perdede gösterime giren ve kitaptan uyarlanan Dune filminin, hayatta kalma temalı bir oyunu geliştiriliyor. Filmlere ve dizilere konu olan bu evrenin, oyuna nasıl aktarılacağı konusunda henüz bir bilgi açıklanmadı.

Frank Herbert’ın Dune kitabına dayanan ve ismi henüz belirlenmeyen hayatta kalma oyunu için ilk görsel yayınlandı. Geliştirici, oyunculara konsept sanatını gösteren bir fotoğrafın yanı sıra, bir sonraki oyunu yapmaya yardımcı olacak yetenekler aradığını paylaştı Geliştiricinin web sitesinde yayınlanan iş ilanı yazısında, Dune oyunu şimdiye kadarki en iddialı proje olarak nitelendirdi.

Funcom’un geliştirdiği ve yakında çıkacak olan oyun hakkında, türü dışında çok az bilgi açıklandı. Bilinen tek şey, oyunun çok oyunculu açık dünyada hayatta kalma oyunu olması. Kitaptan da bilindiği üzere hikaye, çöl gezegeni Arrakis‘te geçiyor. Konsept sanatının yanı sıra başka bir görsel daha paylaşıldı.

Dune Evreni Dizilere, Filmlere ve Oyunlara Konu Oldu

Dune

Yukarıda yer alan görselde, muhtemelen yaklaşan bir kum solucanına binmek için elinde bir kancası olan damıtıcı giysiler giymiş bir adamın bilgisayarla işlenmiş bir görünümü yer alıyor. Funcom, 2019’da bu seriye dayalı birden fazla oyun geliştirmeyi planladığını duyurmuştu. Bunlardan ilki olan Dune Spice Wars, nisan ayında erken erişime açıldı ve oldukça olumlu eleştiriler aldı. Ancak hayatta kalma oyunu için resmi bir çıkış tarihi duyurulmadı.

Ayrıca bu yıl, başrollerini Timothée Chalamet; Zendaya, Oscar Isaac, Jason Momoa, Josh Brolin, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Dave Bautista ve Stellan Skarsgård’ın paylaştığı Denis Villeneuve’nin film uyarlaması beyaz perdede yer almıştı. Bu seri için gelecek ikinci bir devam filminin Ekim 2023‘te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyun ve filmin yanı sıra, kitaptan uyarlanan bir dizi de gelecek yıl sevenleriyle buluşacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.