Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

HBO Max’in Dune Dizisinde Önemli Gelişme

Dune'un 10.000 yıl öncesini anlatacak olan Dune: The Sisterhood dizisi, Chernobyl'in yönetmeni Johan Renck tarafından yönetilecek.

Dune yönetmeni Denis Villeneuve, devam filmi üzerinde çalıştığı için HBO Max platformunda yayınlanacak Dune dizisinde görev alamayacak. Projenin kamera arkasında, 2019 yapımı HBO dizisi Chernobyl‘in yönetmeni Johan Renck oturacak.

Şu anda geliştirilmekte olan Dune: The Sisterhood, başlangıçta Villeneuve tarafından yönetilecekti, ancak Dune 2 çekimlerinin başlayacak olması, takvimde sıkışıklığa neden oldu. Bugün yapılan açıklamada, dizinin Renck tarafından çekileceği duyuruldu.

Dune: The Sisterhood, 2023’te Yayınlanacak

dune dizisi

The Sisterhood, geçtiğimiz yıl vizyona giren ve En İyi Film Oscar’ına aday gösterilen Dune‘un 10.000 yıl öncesini anlatacak. Dizi, ikonik bilim kurgu evrenindeki siyasi olaylara yön veren gizli kadın topluluğu Bene Gesserit‘in kökenlerine ışık tutacak.

Dune dizisini yönetecek olan Renck, şu anda Adam Sandler, Carey Mulligan ve Paul Dano gibi isimlerin yer aldığı Spaceman isimli film üzerinde çalışıyor. Filmin, bu sene içinde Netflix‘te gösterime girecek. İsveçli yönetmenin imzasını taşıyan HBO dizisi Chernobyl, iki Emmy ödülü kazandı. Renck ayrıca Breaking Bad ve Bloodline gibi dizilerde de görev yaptı.

Villeneuve’nün yapımcılığını üstlendiği Dune dizisi The Sisterhood, Netflix yapımı The Haunting of Bly Manor‘ın senaristi Diane Ademu-John tarafından yazılıyor. Spin-off dizisinin 2023 yılında HBO Max platformunda yayınlanması planlanıyor.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.