Fable Reboot, ForzaTech Oyun Motorunu Kullanıyor

Uzun süredir hakkında pek bir şey duymadığımız Fable Reboot için bugün yapılan açıklama ile oyunun ForzaTech oyun motorunu kullandığı ortaya çıktı.

Fable Reboot ile ilgili bir şey duymayalı epey oldu. 2018’den beri Playground Games’te geliştirilmekte olduğu söylenen proje, geçtiğimiz Temmuz ayında Xbox Games Showcase 2020’de resmi olarak onaylandı. Fable Reboot hakkında, hem Windows 10 PC hem de Xbox Series S | X için geliştirilmesi ve tüm birinci taraf Microsoft oyunları gibi Xbox Game Pass abonelerinin ilk günden yararlanabileceği dışında pek bir şey bilinmiyor.

Fable Reboot

Ancak, birkaç saat önce LinkedIn’de Turn 10 tarafından yayınlanan yeni bir Yazılım Mühendisi iş ilanı, oyunun ForzaTech oyun motoruyla yapıldığını ortaya koyuyor. Bildiğimiz kadarıyla Turn 10 Studios, projeye doğrudan katkıda bulunmuyor, ancak ForzaTech motorunu Playground Games ile paylaşıyorlar ve aşağıdaki açıklama, Fable’ın yeniden başlatılmasının gereksinimlerini karşılamak için tam olarak genişletildiğini açıkça gösteriyor.

Turn 10 Studios “2 sevilen Xbox franchise’ının geliştirilmesinde 3 AAA oyun üzerinde büyük bir etkiye sahip olmak ister misiniz? ForzaTech, hem Forza Motorsport hem de Forza Horizon serisi oyunları çalıştıran motor, araçlar ve ardışık düzenlerdir. Yeni konsol neslini desteklemek için ışın izleme gibi yeni özellikler eklemenin yanı sıra, açık dünya aksiyon RPG – Fable’ı desteklemek için araç setini zenginleştiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Elbette, Playground, ForzaTech oyun motorunun üzerinde yıllarca çalışmış olmasına çok aşina olduğu için mantıklı geliyor. Öte yandan, stüdyonun Epic’s Unreal gibi daha genel amaçlı bir motoru tercih ettiğini görmek şaşırtıcı olmazdı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol