Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk Twitter’ın Yeni CEO’su Oldu

Twitter satın alımını gerçekleştiren Elon Musk, şirket çalışanlarını kovduktan sonra CEO koltuğuna oturdu. Resmi açıklama şirketin İcra Kurulu Başkanından geldi.

Elon Musk, aylardır gündemde olan ve dilimizden düşmeyen Twitter satın alımını nihayet gerçekleştirdi. Ne yaptığı bir türlü anlaşılmayan SpaceX CEO’su, sonunda istediğine ulaştı ve şirketin başına gelir gelmez tüm üst düzey Twitter çalışanlarını ve CEO’sunu işten kovdu. Twitter CEO’su Parag Agrawal ve diğer üst düzey yöneticilerin görevden alınmasının ardından, Elon Musk’ın şirketin sahibi olmasının yanı sıra artık Twitter’ın CEO’su olduğu bildirildi.

SEC başvurusu 27 Ekim’de değiştirildi ve dosyaya Musk’ın yeni CEO olduğu yazıldı. Bu bildiri, İcra Kurulu Başkanı tarafından açıklandı. Açıkçası bu hareket, platform kullanıcılarını pek şaşırtmadı. Çünkü çoğumuz, satın alım sonrasında ünlü iş adamının bu rolü üstleneceğini düşünüyorduk. Aslında ilk söylentiler, Musk’ın başlangıçta CEO olarak birini atamayacağı ve birkaç ay sonra pozisyonu birine devredeceği yönündeydi.

Elon Musk: ” Twitter Özgür Bir Yer Olacak.”

Elon Musk Twitter

Sağ gösterip soldan vurmasıyla bilinen Elon Musk, Twitter gönderisinde CEO’nun kim olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını söylemişti. Görünen o ki zaten bu pozisyon kendisininmiş. Üst düzey yöneticilerin işten çıkarılması, doğrulanmış hesaplarda yapılan değişiklikler ve sansür yasağı gibi olaylardan dolayı şirketin iç durumu biraz karışık. Her ne kadar tüm bu yeniliklere Musk’ın karar vereceğini düşünsek de, ünlü iş adamı içerik denetleme konseyi oluşturacağını belirtti.

Böylelikle engellenmiş hesapların yeniden açılmasına ve şikayet edilen Twettlerin kaldırılmasına bu kurul karar verecek. Açıklamalara göre platform oldukça özgür olacak ve düşünce özgürlüğü platformun temel ilkesi olacak. Belki de Elon Musk yine bir sürpriz yaparak, denetleme konseyinde yalnızca kendine yer verir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.