Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Blue Aboneleri İçin ‘Tweet Düzenleme’ Kullanıma Sunuldu

Twitter Blue aboneleri için tweet düzenleme özelliğini kullanıma sunmaya başladı.

Yıllarca talep edildikten sonra, Twitter nihayet tweet düzenlemeyi gerçeğe dönüştürdü. Özellik şimdilik Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılara sunulmaya başladı. Özelliğe erişmek için platformların ücretli üyelik hizmeti olan Blue aboneliği gerekli olacak.

Özellik uzun süredir sadece spekülasyondan ibaretti ancak şirket sonunda yılın başına doğru bir düzenleme özelliği üzerinde çalıştığını doğruladı. Firma dahili testlere başlayacak ve daha geçen hafta özelliği ilk kez herkese açık olarak göstermeye başlayacaktı. Artık Tweet Düzenle özelliği, desteklenen bölgelerdeki Blue aboneleri için yayınlandı.

Twitter’ın Yeni Özelliği ‘Blue Abonelerine’ Özel Olacak

Twitter

Twitter, tweetinde çok fazla açıklama yapmasa da firma, blogunda özelliğin nasıl çalışacağını açıklayan yazılar yayınladı. Tweet Düzenle özelliği, bir kullanıcının bir tweet yayınlandıktan sonra 30 dakikalık bir süre içinde yazım hatalarını, hashtag’leri ve diğer şeyleri düzeltmesine olanak tanıyacak. Bir tweet düzenlendikten sonra, kullanıcılara tweetin değiştirildiğini göstermek için bir simge, zaman damgası ve etiket gibi görsel ipuçları olacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, özellik Twitter Blue abonelerine özel olacak. Bilmiyorsanız Blue aboneliği, üyelerin gelişmiş özelliklere erişmesini sağlayan bir abonelik hizmeti. Çok sayıda farklı avantaj olsa da, premium abonelik özel uygulama simgelerine erişim, tweet’leri geri alma, yer imi klasörleri, reklamsız makaleler gibi öne çıkan özelliği mevcut.

Twitter Blue henüz ülkemizde mevcut değil ancak yeni özellik, Kanada ve Yeni Zelanda’dakiler tarafından kullanılabilecek. Şirket, özelliğin zamanla tüm kullanıcılara sunulacağını belirtti ancak bunun ne zaman olacağına dair bir zaman çizelgesi vermedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.