Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’ın Şirketleri Değer Kaybetmeye Başladı

Elon Musk, Twitter satın alımından sonra büyük hisse değerleri kaybetmeye başladı. Gelecekte daha büyük değer kaybı bekleniyor.

Hiç durmadan yoğun bir şekilde sallanan Twitter gündemi, etkilerini bir bir göstermeye başladı. Twitter‘ı satın alan ve ardından platformun CEO’su olarak göreve başlayan Elon Musk, Tesla ve SpaceX şirketlerini bu süreçte geri plana attı. Platformun CEO’u olduktan sonra yaptığı açıklamalarda oldukça tepki çeken iş adamı, en son Twitter Blue abonelerine mavi tik özelliği getirmesiyle gündem oldu.

Milyonlarca kullanıcının para ödeyerek sahip olduğu onaylanmış hesap işaretiyle ortalık iyice kızıştı. Birçok ünlü ismin ve şirketin adına hesaplar açıldı ve ardından resmi görünümlü asparagas duyurular paylaşıldı. Tüm bu karmaşanın ardından Elon Musk, mavi tik işareti vermeyi bir süre durduracağını açıkladı. Ancak iş işten geçti.

Elon Musk Kendi Topuğuna Sıktı

Elon Musk

Sırf Twitter’ı satın almak için SpaceX hissesi satan Elon Musk, maalesef piyasada değer kaybı yaşıyor. Platformun eski CEO’sunu ve çalışanlarını işten kovması, garip açıklamaları, getirdiği anlamsız yenilikler ve Amber Heard’ün hesabını kaldırması gibi birçok olay Musk’ın şöhretini olumsuz etkiledi. Tesla analisti olan Dan Ives, yalnızca Twitter’ın değil SpaceX ve Teslanın değer kaybettiğini belirtti.

Twitter satın alımından itibaren Tesla hisseleri yüzde 35 oranında azaldı. Analistlere göre ise bu düşüş henüz başlangıç. Belirtilen verilere dayanarak, Elon Musk’ı çok daha zorlayıcı günler geliyor. Aslında bunun yaşanmasına şaşırmamalı çünkü büyük iki şirket sahibi bir iş adamının, sosyal medyada adından kötü söz ettirmesi böyle sonuçlar doğuracaktı elbet.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.