Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, Twitter’ı Bankaya Dönüştürmek İstiyor

Elon Musk, son yaptığı toplantıda Twitter'da bakiye hesabı açmayı planladığını bildirdi. Böylelikle herkesin kişisel cüzdanı ve Twitter hesap kartı olacak.

Gün geçmiyor ki Elon Musk‘tan bahsetmediğimiz bir haber yazalım… Twitter’ın yeni CEO’su Musk, isminin sürekli gündemde kalması için çabalıyor resmen. Elon Musk yeni yaptığı bir toplantıda, Twitter’ı yüksek getirili para piyasası olarak tanımladı. Sanırım Musk, platformu bankaya çevirmeye düşünüyor çünkü bahsi geçen toplantıda çek, kredi, ödeme, kredi kartı gibi birçok terim kullanılmış.

Amacının, platform kullanıcılarının dünyanın her yerine anında para gönderebilmesini sağlamak olduğunu söyleyen Musk; bu hedefin öncelikli olduğunu vurguladı.
Doğrulanmış her hesap kullanıcısı, sistemin herhangi bir yerine para göndermek için bir bakiyeye sahip olacak. Yani diğer kullanıcılara bahşiş vermek veya ödemeli video içeriği izlemek gibi birçok şey yapılabilir.

Twitter Bankası mı Kurulacak?

Twitter

Musk bankaların karmaşık ve pahalı kredi kartları, tasarruf ve çek hesapları ve benzeri sistemleri yerine bu bakiyenin çok daha kolay yönetileceğini belirtti. Kullanıcı bilgilerini depolamak ile parayı depolamak arasında büyük bir fark olduğunu belirtmekte fayda var. Hesabınız saldırıya uğrarsa ve DM’leriniz sızdırılırsa, resmen banka hesabınızı çaldırmış olursunuz.

Twitter ödemelerini kabul etmeyen yerlerde bakiyenize bağlı bir banka kartı ve hatta isterseniz geleneksel çekler alabileceksiniz. Elon Musk, her şeyi ince detayına kadar tasarlayacağını söyledi. Toplantıda bir çalışan Elon Musk’a: ”Siz bir banka kurmayı ve kredi teklif etmeyi düşünüyor musunuz?’‘ şeklinde bir soru yöneltti. Musk ise şaibeli bir şekilde: ‘‘Kapsamlı bir hizmet sunmak istiyorsanız, en temel şeyleri kaçırmamalısınız.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.