Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, Twitter İçin Tesla Hisselerini Elden Çıkarıyor

Tesla CEO'su Elon Musk, şirketteki hisselerini satmaya devam ediyor. Güney Afrika asıllı ünlü girişimci, yaklaşık 3,95 milyar dolar değerinde olan 19,5 milyon hisseyi elden çıkardı.

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla’daki milyonlarca hissesini sattı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan başvuruya göre ünlü girişimci, salı günü yaklaşık 3,95 milyar dolar değerinde olan 19,5 milyon hisseyi elden çıkardı. Musk’ın Tesla hisselerini neden sattığı bilinmiyor, ancak paranın Twitter satın alımını finanse etmek için kullanılma ihtimali kuvvetle muhtemel.

Tesla’nın dışında SpaceX ve Boring Company gibi altı şirketin daha kurucu ortağı olan Musk, sosyal medya platformunu 44 milyar dolara satın aldı. Nisan ayında 8,5 milyar dolar değerindeki 9,6 milyon Tesla hissesini elden çıkaran Güney Afrika asıllı ABD’li iş insanı, son olarak ağustos ayında yaklaşık 7 milyar dolarlık hisse satışı yapmıştı. Söz konusu hisseler, o dönemde her biri yaklaşık 885,42 dolardan satılmıştı. Musk’ın yaptığı son satış ise hisse başına 202,56 dolardan gerçekleşti.

Musk, Twitter İçin Tesla Hisselerini Satıyor

elon musk tesla hissesi

Yılın başından bu yana yaklaşık 44 düşen Tesla hisseleri şu anda 191,30 dolardan işlem görüyor. 27 Ekim’de Twitter’ı satın alan Musk, şirketin o zaman beri günde 4 milyon dolar kaybettiğini söyledi. Bazı şirketler, Twitter’ın satışı sonrasında sosyal medya platformundaki reklamlarını çekme kararı almıştı.

Şimdiye dek binlerce çalışanı işten çıkaran milyarder girişimci, platformu finanse etmek için daha fazla Tesla hissesi satmak zorunda kalabileceğini belirtti. Reuters’e göre Musk, nisan ayından bu yana 20 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.