Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’tan İlginç Hamle: Vine Geri Mi Dönüyor?

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Twitter'da düzenlediği ankette kullanıcılara bir dönemin fenomeni olan Vine uygulamasının geri gelmesini isteyip istemeyeceklerini sordu.

Geçtiğimiz cuma günü itibarıyla Twitter’ın yeni sahibi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sosyal medyada yaptığı ilginç anketlere bir yenisini daha ekledi. Ünlü milyarder, 112 milyonu aşkın takipçisine bir döneme damgasını vuran video paylaşım platformu Vine’ın geri dönüp dönmemesi gerektiğini soran bir anket tweetledi.

Bu haberi yazdığımız esnada Evet seçeneği, kullanılan 2 milyon 241 bin 604 oyun yüzde 69,6’sını oluşturuyor. Anket bir gün sürecek ve Cadılar Bayramı gecesi sona erecek. Öte yandan Musk’ın Vine’ı gerçekten geri getirmeyi düşünüp düşünmediği veya başka bir amacının mı olduğu şimdilik belli değil. Tesla CEO’su, yalnızca nabız yokluyor olabilir. Peki, Vine neden kapandı?

Twitter’ı Alan Musk, Vine’ı Diriltmek İstiyor Olabilir

elon musk vine

TikTok‘un öncüsü olarak nitelendirebileceğimiz Vine, ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü ve kısa sürede en popüler uygulamalardan biri haline geldi. Hatta günümüzün yerli yabancı en popüler içerik üreticilerinden bazıları ilk olarak bu uygulamayla ün kazandı.

Platformun sahibi olan Twitter, 2016 yılında Vine’ı yeni içerik yüklemelerine kapattı ve bir video arşivine dönüştürdü. Nisan 2019’da ise uygulamanın fişi tamamen çekildi. Dönemin Vine fenomenleri ise YouTube’un yolunu tuttu.

Toplam Oy Sayısı 2 Milyonu Geçti

Daha sonra Vine’ın tahtını Çinli ByteDance tarafından geliştirilen TikTok (eski adıyla Musical.ly) aldı. Yıllar içinde tüm zamanların en çok indirilen ve gelir sağlayan mobil uygulamalarından birine dönüşen sosyal medya platformu, bugün neredeyse her akıllı telefonda yüklü konumunda. Vine’ın geri dönmesi halinde TikTok’a rakip olup olamayacağı büyük bir merak konusu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.