Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, Twitter’ın En Büyük Hissedarı Oldu!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Twitter'ın yüzde 9.2 hissesini satın alarak Amerikalı sosyal medya devinin en büyük hissedarı oldu.

Görkemli projeleri kadar sosyal medyadaki demeçleriyle de sıkça gündeme gelen Elon Musk, Twitter’ın en büyük hissedarı oldu. Amerikalı şirketten yüzde 9.2 hisse alan ünlü girişimci, bu hamlesiyle büyük bir ses getirdi.

Duyurunun ardından Twitter hisseleri açılış öncesi işlemlerde yaklaşık yüzde 26 değer kazandı. Musk’ın aldığı 73.5 milyon pay, kapanış fiyatına göre 2.89 milyar dolar değere sahip.

Elon Musk, Twitter’ın Yüzde 9’unu Aldı

Elon Musk Twitter

Tesla ve SpaceX CEO’su, geçen ay Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisine şirketin ifade özgürlüğü ilkelerine uyup uymadığını sordu. Yüzde 70’den fazlası hayır dedikten sonra, yeni bir platforma ihtiyaç olup olmadığını sordu ve kendi platformunu kurmayı ciddi olarak düşündüğünü söyledi.

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, kasım ayında istifa etmiş ve yerine Parag Agrawal getirilmişti. Hesap verilebilirliği ve şeffaflığı artırmayı vadeden Agrawal, yıllık geliri 7,5 milyar dolara çıkarmak ve 2023’ün sonuna kadar günlük 315 milyon kullanıcıya ulaşmak da dahil olmak üzere büyüme için iddialı hedefler belirledi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, mart ortasından bu yana yaklaşık 1,1 milyar dolar kazandı. Ünlü girişimcinin elektrikli otomobil şirketi Tesla, yılın ilk çeyreğinde 310 bin 48 araç satarak rekor seviyede elektrikli araç teslimatı yaptığını açıkladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.