Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Jack Dorsey Twitter CEO’luk Görevinden Bir Kez Daha İstifa Etti

Sabah saatlerinde ilk olarak CNBC tarafından dile getirilen söylentiler doğrulandı. Jack Dorsey, Twitter’dan istifa etti.

Twitter kurucu ortağı ve CEO’su olan Jack Dorsey Twitter CEO’luk görevinden bir kez daha istifa etti. Ayrılığın ardından Twitter’ın yeni CEO’su şirkette CTO olarak görev alan Parag Agrawal oldu.

Jack Dorsey Twitter CEO’luk görevinden istifa etmiş olsa da Twitter’ın yönetim kurulunda kalmaya devam edecek. Bret Taylor ise yönetim kurulunun yeni başkanı olarak görev yapacak.

Jack Dorsey Twitter CEO

Jack Dorsey Twitter CEO’luk Görevinden İstifa Ettiğini Mail Paylaşımı İle Duyurdu

Jack Dorsey Twitter CEO’luk görevinden 2008 yılından alınmasının ardından 2015 yılında CEO’luk görevine geri getirilmişti. Dorsey Square’ın CEO’su olmaya devam edecek.

Aslında Dorsey’in Twitter CEO’luk görevinden ayrılacağı dün gece attığı Twitter’ı seviyorum” tweetinin sonrasında dile getirilmeye başlanmıştı.

jack dorsey twitter ceoluk gorevinden bir kez daha istifa etti 3

Ayrılığın ardından kısa bir süre önce Twitter’a mail gönderen Dorsey, gönderdiği maili Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Jorsey mailinde, “Twitter’dan ayrılmaya karar verdim çünkü şirketin kurucularından ayrılmaya hazır olduğuna inanıyorum. Twitter’ın eski CEO’su olarak yeni CEO olan Parag’a güvenin derim. Son 10 yıldaki çalışmaları sayesinde Twitter artık daha büyük. Şimdi onun liderlik etme zamanı.” sözlerine yer verdi.

Yeni Twitter CEO’su Parag Agrawal, 2011 yılında Twitter’a reklam mühendisi olarak katılmış ve sonrasında 2018 yılında CTO görevine getirilmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.