Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring 17 Milyon Satış Rakamına Ulaşıyor

Yılın başlarında yayınlanan aksiyon RPG oyunu Elden Ring, FromSoftware rekoru kırdı. Oyun, yarım yılda 17 milyon satışa erişti.

Birçok oyuncu Dark Souls serisini oldukça sevse de FromSoftware’in aksiyon RPG’leri genellikle inanılmaz derecede zor oluyor. Yenmesi çok fazla zaman ve beceri gerektiren oyunlar olarak görüldüğü için bazı oyuncular oyunu satın alma konusunda isteksizdi. Elden Ring, piyasaya çıktığı ilk ayda Dark Souls 3 tarafından belirlenen önceki satış rekorunu kırdı.

O zamandan beri marka, oyuncular arasındaki popülerliğini artırmaya devam ederek satış listelerinin zirvesinde kaldı. Görünen o ki, oyunun ilk çıkışından 6 ay sonra bile çoğu kişi hala Lands Between‘de bir yolculuğa başlamak istiyor. Haziran sonu itibariyle Bandai Namco tarafından Elden Ring’in dünya çapında 16.6 milyon kopya sattığı bildirildi. Bu satışların birçoğu RPG’nin piyasaya çıkışını takip eden ilk aylarda gerçekleştirildi. Ancak oyunun hala milyonlarca satış yapıyor olması, başarıyı kanıtlıyor.

Elden Ring 20 Milyon Satabilir!

Elden Ring

FromSoftware’in önceki oyunu Sekiro Shadows Die Twice, 2019’un başlarında piyasaya sürüldü ve bir yıl sonrasında 5 milyon kopya sattı. Bu da demek oluyor ki Elden Ring, FromSoftware’in kaliteli oyunlar üretme konusundaki itibarını devam ettirecek. RPG’nin açık dünyası ve diğer mekanikleri, yeni oyunculara çok daha hoş bir deneyim sağlıyor. Bu yüzden çoğu oyuncu, markanın yıl sonuna kadar 20 milyon kopya satabileceğini tahmin ediyor.

Zaman geçtikçe oyunun satışının azalacağı öngörülüyor. Çünkü ufukta birçok yeni oyun ve proje var. Bununla birlikte yeni bir DLC hakkında spekülasyonlar da yayılıyor. Oyun için bazı ekstra içeriklerin duyurulması, oyunu ve oyuncuları canlı tutmaya yetiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.