Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring Satışları Aldı Başını Gidiyor: 13 Milyonu Geçti

FromSoftware tarafından geliştirilen Elden Ring, dünya genelinde 13.4 milyon kopya satışına ulaştı.

Souls-like türünün yaratıcısı FromSoftware ve Game of Thrones yazarı George R. R. Martin ortaklığında geliştirilen Elden Ring, yıllarca süren bekleyişin ardından geçtiğimiz şubat ayında piyasaya sürülmüştü. Hem oyuncular hem de eleştirmenlerin beğenisini kazanan RPG, ticari açıdan da muazzam bir performansa imza atıyor.

Yayıncı Bandai Namco, yayınladığı son kazanç raporunda Elden Ring satışlarına dair güncel rakamları paylaştı. Buna göre oyun, 31 Mart 2022 itibarıyla dünya genelinde 13.4 milyon adet sattı. PC, PlayStation ve Xbox platformlarında mevcut olan RPG, şimdiden 2022’nin hit oyunlarından biri haline geldi.

Elden Ring Satışları 20 Milyona Doğru Gidiyor

elden ring satışları

Derin anlatısı, merak uyandıran karakter havuzu, olağanüstü atmosferi, korkutucu düşmanları ve yaratıcı modları ile büyük bir hayran kitlesi kazanan Elden Ring, dev oyunların arasından sıyrılmayı başardı. Souls-like türünü daha da ileriye taşıyan yapım, hem FromSoftware hem de Bandai Namco için müthiş bir başarı hikayesine dönüşmüş durumda.

Elden Ring satışları bu şekilde gittiği takdirde uzun vadede 20 milyonu görmesi pek de zor olmayacaktır. Zorluk seviyesi eleştirilmesine rağmen oyunun dünya çapında bu denli satış rakamları yakalaması, gerçekten çok etkileyici. Oyun hakkındaki düşüncelerimizi Elden Ring inceleme yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca oyun hakkında hazırladığımız rehberlerimiz de ilginizi çekebilir:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.