Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA Patronunun Maaşı 20 Milyon Dolar Eridi

EA şirketinin hissedarları, yönetim kuruluna oldukça yüksek maaşlar verildiğini söyledi ve bundan kaynaklı olarak Andrew Wilson'ın yıllık maaşı 20 milyon dolar azalma yaşadı.

FIFA ve Battlefield yayıncısı EA’nın patronu Andrew Wilson, yıllık maaşının 39.2 milyon dolardan 19.9 milyon dolara düştüğünü öğrendi. Kabaca 20 milyon dolara denk gelen maaş kesintisi, geçen yaz şirketin ödemeler üzerine yaptığı oylamada hissedarların geri bildirimini kabul etmesi sonrasında duyuruldu. Özetle hissedarlar, EA’nın yöneticilerine çok büyük ve çok sık ödeme ödülleri verildiğini söyledi.

Buna karşılık şirket, yöneticilerin maaşlarında önemli değişiklikler yapacağını söyledi. Şimdi, Axios tarafından tespit edilen yeni bir şirket dosyası bu değişikliklerin yapıldığını doğruladı. Wilson’ın 31 Mart’ta sona erecek mali yıl için maaşının büyük kısmı 18 milyon dolarlık hisse senedi hibesinden geliyor. Geçen yıl, Wilson’a 30 milyon dolar değerinde benzer bir hibe verilmişti. Ek olarak Wilson, temel ücretine yüzde 3,2’lik bir zam aldı.

EA, FIFA 22’nin En Güçlü FIFA Olduğunu Açıkladı

EA

Ve bu artış, güçlü performans gösterenler için yılda 1,3 milyon dolara yükseldi. Şirketin yönetim kurulu yayın takvimine bağlı kaldığını, çevrimiçi oyunları canlı tuttuğunu ve katılımı artırdığını söyledi. Şirkette çalışan çeşitliliğinin de arttığını söyleyen EA, güçlü çalışan memnuniyeti puanları aldığını belirterek zamları haklı çıkardı.

Şirket yeni dosyasında FIFA 22‘nin şimdiye kadarki en güçlü FIFA olduğunu açıkladı. Apex Legends’ı sektördeki en başarılı canlı hizmetlerden biri haline getirdi ve oyunun aylık aktif oyuncu sayısı yıldan yıla yüzde 35’ten fazla arttı. Ancak, bu başarının bir kısmı Battlefield 2042‘nin kötü performansıyla dengelendi. Sizlerin de bildiği üzere Battlefield 2042 oldukça kötü bir lansmana imza attı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.