Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA Battlefield 2042’nin Başarısızlığı İçin Covidi Suçluyor

Oyuncu sayısıyla hayal kırıklığı yaratan Battlefield 2042'nin bu başarısızlığının sebebi Covid olarak gösterildi.

Battlefield 2042‘nin hayal kırıklığı yaratan lansmanı, suçu kısmen Halo Infinite ve COVID-19’a yükleyen EA taafından kabul edildi. EA, oyunun satış rakamlarını bile açıklamadı.

XFire.com‘dan gelen yeni bir raporda, EA stüdyo şefi Laura Miele’nin oyunun satın alımlarını tartışmak için bu hafta başlarında bir forum düzenlediği iddia edildi. Görünüşe göre yaklaşık 20 dakika süren bir görüşmede, Miele ve diğer EA yöneticileri çok oyunculu oyunun geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sürülmesinin neden bu kadar hayal kırıklığı yarattığını tartıştı.

Battlefield 2042 Güncellemelerle İyileştirilecek

Battlefield 2042

Miele için bunun iki önemli sebebi var, Halo Infinite ve COVID-19. Miele, Battlefield 2042‘nin önceki tepkileri iyi olsa da, çok oyunculu Battlefield 2042’nin 19 Kasım’da başlamasından sadece birkaç gün önce 15 Kasım’da piyasaya sürülen Halo Infinite’in sürpriz lansmanının olduğuna inanıyor.

Miele’ye göre kötü lansmanının bir başka yönü de devam eden COVID-19 pandemisi. EA stüdyo şefi, oyunun geliştirilmesi sırasında ev ortamlarından çalışmanın özellikle zorlayıcı olduğunu vurguladı ve geliştirme aşamasında daha önce deneyimlediklerinden daha fazla yeni değişikler ürettiğini de sözlerine ekledi.

Geçen yıl lansmanından bu yana oyun hakkında hem oyunculardan hem de geliştiricilerden çok sayıda tepki geldi. Bununla birlikte EA, oyunu önümüzdeki aylarda yeni güncellemelerle iyileştirmeye çalışması gerektiğinin önemli olduğunu da vurguladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.