Doctor Strange 2’nin Yönetmeni, Marvel’a Neden Döndüğünü Açıkladı

Orijinal Spider-Man üçlemesinin yönetmeni Sam Raimi, Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmi ile neden Marvel evrenine geri döndüğünü açıkladı.

Gelecek Marvel filmleri arasında en fazla heyecan yaratanlardan biri olan Doctor Strange 2, ya da resmi adıyla Doctor Strange in the Multiverse of Madness, bolca korku öğesi içermesi nedeniyle Marvel Sinematik Evreni (MCU) içinde benzersiz bir yere sahip olacak.

Yapımcılığını Marvel Studios başkanı Kevin Feige‘nin üstlendiği filmi, Tobey Maguire’lı Spider-Man üçlemesinin arkasındaki isim olan Sam Raimi yönetiyor. Sony Pictures tarafından MCU’nun yaratılmasından çok önce çekilen üçleme, Spider Man hayranlarının kalbinde özel bir yere sahip. Özellikle serideki ikinci film, çoğu kişi tarafından gelmiş geçmiş en iyi Örümcek Adam filmi olarak gösterilir.

Orijinal Spider-Man 3, Beklentilerin Altında Kalmıştı

Spider-Man 3 Sam Raimi

Orijinal serideki üçüncü film ise beklentileri pek karşılayamamıştı. Collider‘a bir röportaj veren Doctor Strange 2 yönetmeni Raimi, “Spider Man 3’ün yönetmeni olmak çok korkunç olduğu için tekrar Marvel’a geri dönüp dönemeyeceğimi bilmiyordum. İnternet kaynıyordu ve insanlar bu filmi beğenmedi. Fakat sonra Menajerim beni aradı ve ‘Marvel, Doctor Strange 2 için yönetmen arıyor. İlgilenir misin?’ diye sordu. Ben de hala yapabilir miyim diye düşünmeye başladım” dedi.

Doctor Strange karakterini her zaman çok sevdiğini belirten Raimi, “O benim favorim değildi, ama sen sevdiklerim arasındaydı. İlk filmi sevdim. Yönetmen Scott Derrickson harika bir iş çıkardı. Ben de ‘Evet’ dedim. Karakteri harika bir yerde bırakmışlar. Başka bir süper kahraman filmi yapacağımı düşünmemiştim ama öyle oldu” ifadelerini kullandı.

Doctor Strange 2, Baştan Sona Bir Korku Filmi Olacak

Doctor strange 2 çıkış tarihi

Derrickson, Doctor Strange 2‘den ayrıldıktan sonra onun koltuğunu Raimi devraldı. Yazar Michael Waldron, geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda, bu değişikliğin “filmi daha korkunç bir hale getirdiğini” söylemişti.

Öte yandan orijinal Spider Man üçlemesinden Marvel’a dönen tek kişi Raimi değil. Alfred Molina, Spider-Man No Way Home‘da Doktor Octopus olarak geri döndü. Ayrıca Willem Dafoe, Green Goblin rolünü ve Thomas Haden Church ise Sandman karakterini yeniden canlandırıyor. Maguire’ın da Peter Parker olarak geri döndüğüne dair güçlü söylentiler var.

Spider-Man No Way Home ise 17 Aralık‘ta vizyona girerken, Doctor Strange in the Multiverse of Madness ise 25 Mart 2022‘de izleyicilerle buluşacak. MCU’ya yeni giriş yapmayı düşünüyorsanız, Marvel filmleri izleme sırası hakkındaki içeriğimize göz atabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol