Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo Immortal İndirme Rakamı Aldı Başını Gidiyor

Blizzard'ın geliştirdiği Diablo Immortal, inanılmaz indirme rakamlarına ulaştı. Oyun içi satın alımların tartışmalı olması bile, Diablo Immortal'ın başarısını durduramadı.

Diablo Immortal, 20 milyonun üzerinde bir indirme sayısına ulaştı. Geliştirici Blizzard, indirme rakamlarını açıklayarak oyun için mikro satın alımlara atıfta bulundu: ”Oyuna giriş yapın ve cüzdanınızı getirin.” Ardından tüm oyunculara teşekkür ederek bu başarıyı inanılmaz olarak nitelendirdi. Blizzard ve yeni patronu Mike Ybarra, çoğu oyuncunun Diablo Immortal’a hiç para harcamadığını belirtti.

Ybarra, “Para konusunu düşünürken tek emelimiz oyunculara yüzde 99 ücretsiz bir deneyim sunabilmekti. Milyonlarca insana az miktarda para harcatarak, oldukça kusursuz bir oyun zevki yaşatmak istedik.” dedi. Genelde oyun içi satın alımların oyun sonuna gelen kullanıcılar tarafından yapıldığını belirten geliştirici, oyuncuları tatmin edebildiği için oldukça gururlu olduğunu açıkladı.

Diablo Immortal 24 Milyon Dolar Hasılat Elde Etti

Diablo Immortal

Diablo Immortal artık PC’de ve mobilde oynanabilir durumda. Daha piyasaya sürülmeden önce bile, Blizzard hayranlarına oyun içi satın alımların temel oynanışı engellemediğini belirtmişti. Ancak birkaç gün sonra oyun, bazı Avrupa ülkelerinde ganimet kutusunun kumar yasalarına aykırı olması sebebiyle yasaklandı.

Yine de bu olumsuz durum, oyunun inanılmaz derecede popüler olmasını engellemedi. Lansmanından iki hafta sonra oyun 8,5 milyonun üzerinde indirme aldı ve şirket şimdiden 24 milyon dolar hasılat elde etti. Sonuç olarak Diablo Immortal, oyun tarihinin en büyük küresel lansmanı olmak için mikro dönüşüm tartışmasına meydan okudu. Ve oyun, geliştirici şirketin Hearthstone’dan sonra en büyük ikinci başarısı oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.