Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo Immortal Adeta Para Basıyor!

Diablo Immortal eleştiri oklarının hedefi oldu ancak para bastığı ortaya çıktı. Çıkışının üzerinden bir ay geçen oyun hala Blizzard Entertainment için günde 1 milyon dolar kazanıyor.

Diablo Immortal’ın çıkışından bir ay sonra bile kazancını koruduğu ortaya çıktı. Görünüşe göre, yaygın olarak para kazanma özelliğinden dolayı eleştirilen oyunun kazancı eleştirilerden etkilenmemiş. AppMagic tarafından toplanan verilere göre oyun, Blizzard için yaklaşık 49 milyon dolar kazandı.

Haziran ortasında AppMagic, oyunun yalnızca mobil platformlarda 24 milyon dolar gelir elde ettiğini bildirdi, bu nedenle oyun o zamandan beri bu miktarı ikiye katladı. Diablo Immortal, oyunun daha az indirilmesine rağmen hala her gün 1 milyon dolardan fazla kazanıyor. Mobil cihazlarda iki haftada 8.5 milyon kuruluma ulaşan oyun, çıkışından ancak bir ay sonra 10 milyon indirme engelini aşmayı başardı.

Diablo Immortal Sadece Mobilden Milyonlar Kazandı

Diablo Immortal

Karşılaştırmanız için, geliştiricilerine hiçbir şekilde utanç getirmeyen başka bir F2P oyununun sonuçlarına atıfta bulunalım. Mayıs çıkışından sonra ayda yaklaşık 21 milyon kez indirilen Apex Legends Mobile’dan bahsediyoruz. Bununla birlikte, Respawn Entertainment’ın çalışmalarının Diablo Immortal’a kıyasla iki katından fazla popülaritesi daha yüksek kazançlara dönüşmedi.

AppMagic verileri, mobil Apex Legends’ın toplamda 11.6 milyon doların biraz altında kazandığını gösterdi. Diablo Immortal tarafından elde edilen bu kadar yüksek gelir kesinlikle Blizzard Entertainment’ı memnun etti ancak oyuncuların hem eleştirip hem de çokça para harcaması da akıllarda soru işareti yarattı. Hayranlar memnuniyetsizliklerini şiddetle dile getirdi ancak görünüşe göre bu eleştirileri yapanlar azınlık olarak kaldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.