Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo Immortal’ın Oyuncu Harcamalarından Kazandığı Çılgın Para

Diablo Immortal, yayınlandıktan sadece iki hafta içinde oyuncu harcamalarından 24 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

PC ve mobil cihazlarda oynaması ücretsiz olan Diablo Immortal, çok tartışılan mikro ödeme sisteminden olağanüstü bir gelir sağladı. Pocket Gamer tarafından aktarılan verilere göre oyun, lansmanından bu yana oyuncu harcamalarından 24 milyon doların üzerinde bir kazanç elde etti.

Activision Blizzard’ın NetEase ile ortaklaşa geliştirdiği yeni Diablo oyunu, hem App Store hem de Google Play’de neredeyse eşit seviyede gelir sağladı. iOS kullanıcıları 13 milyon dolar harcarken, Android platformundaki oyuncu harcaması ise 11 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Diablo Immortal, İki Haftada 24 Milyon Dolar Kazandı

Diablo Immortal oyuncu harcamaları

Ülkelere göre gelir dağılımına baktığımızda ise zirvede ABD’yi görüyoruz. Amerikalı kullanıcıların harcaması, Diablo Immortal’ın iki hafta elde ettiği toplam 24 milyon dolar gelirin yüzde 43’ünü oluşturdu. Güney Kore ise yüzde 23 ile ikinci sırada yer aldı.

Japonya, toplam oyuncu harcamalarının yüzde 8’ini, Almanya yüzde 6’sını ve Kanada ise yüzde 3’ünü oluşturdu. Bir karakteri tamamen geliştirmenin 110 bin dolara mal olduğu mikro ödeme sistemi ile tepki toplayan Diablo Immortal, ganimet kutularına ve kumara karşı yasalar nedeniyle Hollanda ve Belçika‘da piyasaya çıkmadı.

PC, Android ve iOS platformlarında oynaması ücretsiz olan oyun, sadece bir hafta içinde 10 milyondan fazla indirilerek, Diablo serisinin en başarılı lansmanına imza attı. Daha fazlası için aşağıdaki Diablo rehberlerimize göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.