Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

MCU Tarihinde İlk: 2024’te Sadece Bir Marvel Filmi Çıkacak

Başrolünde Ryan Reynolds ve Hugh Jackman'ın olduğu Deadpool 3'ün vizyon tarihi 2024 yazına ertelendi. Heyecanla beklenen devam halkası, gelecek yıl beyaz perdede göreceğimiz tek Marvel filmi olacak.

Marvel’ın kabına sığmaz anti-kahramanı Deadpool, 21st Century Fox’un eğlence alanındaki fikri mülkiyet haklarının Disney tarafından satın alınmasının ardından yuvaya dönen X-Men karakterlerinden biri olmuştu. Yavaş yavaş Marvel Sinematik Evreni‘ne dahil edilen mutant kahramanlar, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde iyiden iyice MCU’nun temel taşlarını oluşturacaklar.

Marvel Studios çatısı altında üretilen ilk Deadpool filmi, ünlü karakteri canlandıran Ryan Reynolds ve Logan ile Wolverine veda ettiğini sandığımız Hugh Jackman‘ı yeniden bir araya getirecek. Shawn Levy tarafından yönetilen çizgi roman uyarlamasının başlangıçta 3 Mayıs 2024 tarihinde vizyona girmesi planlanıyordu, ancak bugün itibarıyla takvim değişti.

Deadpool 3, 2024’te Göreceğimiz Tek Marvel Filmi

Amerikan oyuncu sendikası SAG-AFTRA’nın grevi, 118 gün sonra resmen sona ermiş olsa da, bu süre zarfında çoğu büyük filmin yapımı sekteye uğradı. Disney dahil birçok şirket, vizyon takvimlerini yeniden planlamak durumunda kaldı. Bu planlamadan etkilenen yapımlardan biri de Deadpool 3 oldu. Serinin yeni macerası, 26 Temmuz 2024 tarihine kaydırıldı.

deadpool 3 ertelendi

Bu aynı zamanda, 2012’de vizyona giren Avengers’tan bu yana sadece bir Marvel filminin çıkacağı ilk yıl olacak. Normalde gelecek sene Deadpool 3’ün yanı sıra Captain America: Brave New World ve Thunderbolts‘un da izleyicilerle buluşması planlanıyordu. Fakat ertelemenin ardından onların da vizyon tarihleri değişti. Yeni Captain America filmi 14 Şubat 2025’te, Thunderbolts ise 25 Temmuz 2025’te sinemalarda olacak.

Başrolünde Mahershala Ali’yi izleyeceğimiz Blade, bu değişikliklerin bir parçası olarak 14 Şubat 2025’ten 7 Kasım 2025’e ertelendi. En fazla merak edilen Marvel filmlerinden Fantastic Four‘un gösterim tarihinde ise herhangi bir değişiklik yok. 2 Mayıs 2025’te çıkacak olan çizgi roman uyarlaması ile birlikte o yıl dört MCU filmi göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.