Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

ChatGPT 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Analitik firması UBS tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ChatGPT geçen ay günde ortalama 13 milyon tekil ziyaretçiye ulaştı.

ChatGPT, TikTok’tan veya diğer herhangi bir popüler uygulama veya hizmetten çok daha hızlı bir büyüme ivmesi yakaladı. Analitik şirketi UBS‘nin yaptığı yeni bir araştırmaya göre, OpenAI tarafından geliştirilen sohbet robotu, Ocak ayında aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı. Sohbet botu geçen yıl 30 Kasım’da halka açıldı ancak çok hızlı büyüdü.

İlgili çalışmaya göre, sohbet botu kullanıma sunulduğu ilk ay içinde aylık 57 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Ocak ayına kadar günde yaklaşık 13 milyon bireysel kullanıcı tarafından ziyaret edildi. Buna karşılık, özellikle genç nesil arasındaki popülaritesine rağmen, TikTok’un küresel çıkışından sonra aylık 100 milyon kullanıcıya ulaşması dokuz ay sürdü.

ChatGPT, Google’ı Bile Alarma Geçirdi

ChatGPT 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

UBS analisti Lloyd Walmsley, Meta’nın Instagram’ının bu noktaya gelmeden önce iki buçuk yıldır ortalıkta dolaştığını da belirtti. Bununla birlikte, sohbet botunun önümüzdeki aylarda bu ilgi düzeyini koruyup koruyamayacağını zaman gösterecek. ChatGPT, kullanıcılara sorgulara doğal görünen insan benzeri yanıtlar sağlayan bir yapay zeka olduğu için öğretmenlerin bile gündemine girdi.

Hala ciddi doğruluk sorunları olsa da, ChatGPT gibi karşılaştırılabilir yeteneklere sahip başka bir genel sohbet robotu yok. Bildirildiğine göre Google’ın yöneticilerini “kırmızı kod” ilan etmeye karar verdikleri ve şirketin yapay zeka gelişimini hızlandırdıkları noktaya kadar sektörü sarstı. Teknoloji devi, arama için bir sohbet botu da dahil olmak üzere birkaç potansiyel rakip üzerinde çalışmaya başladı.

ChatGPT şu anda ücretsiz olarak kullanılmaya devam ediyor ve OpenAI’ın buna erişimi bir ödeme duvarının arkasında tamamen kilitleme planı yok gibi görünüyor. Bununla birlikte, hizmet için ücretlendirmeli bir abonelik de başlayacak ve daha hızlı yanıt süreleri ilşe yeni özelliklere öncelikli erişim sunan PRO model test sürecine girdi bile.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.