Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Mobile İndirilme Sayısı Koptu Gidiyor!

Activision'ın ikonik FPS oyununu mobil cihazlara getiren Call of Duty Mobile, dünya çapında 650 milyondan fazla indirilme sayısına ulaştı.

TiMi Studio Group ve Tencent Games tarafından geliştirilen Call of Duty Mobile, indirilme sayıları ile hayret ettiriyor. Ekim 2019’da Android ve iOS cihazlar için yayınlanan mobil FPS oyunu, o zamandan bugüne dünya çapında 650 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi. Yıllık tüketici harcaması 1 milyar doları aşan Call of Duty mobil oyunu, ana seri ve Warzone‘un toplam aylık kullanıcı sayısına yaklaştı.

Konuya dair konuşan Activision Blizzard, “Call of Duty Mobile, Çin’deki lansmanından sonra 1 milyar doları aşan yıllık tüketici harcamasıyla rekor bir yıl geçirdi. Dünya çapında 650 milyondan fazla kişi Call of Duty Mobile’ı indirdi ve 2021’de her ay oyunu mobil cihazlarda deneyimleyen kişi sayısı konsol ve PC’de oynayanlarla neredeyse eşit hale geldi” dedi.

Call of Duty Mobile 650 Milyon Kişi Tarafından İndirildi

call of duty mobile indir

Geçtiğimiz mart ayında duyurulan Call of Duty Warzone mobil oyununa da değinen şirket, “Warzone’un mobil versiyonu üzerinde çalışan oldukça büyük ve yetenekli bir dahili geliştirme ekibi oluşturmanın, Call of Duty serisini yeni zirvelere taşımaya yardımcı olacağını umuyoruz” ifadelerini kullandı.

PC ve konsol sürümlerinden bağımsız olacağı duyurulan Call of Duty Warzone Mobile, Android ve iOS için yerel olarak geliştiriliyor. Henüz yapım aşamasında olan oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği açıklanmadı.

En iyi Call of Duty oyunları hakkındaki içeriğimize göz atmayı ihmal etmeyin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.