Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

BluTV’de Mutlaka İzlemeniz Gereken En Güzel 10 HBO Dizisi

Türkiye'nin önde gelen dijital yayın platformlarından BluTV'nin kataloğunda yer alan en güzel HBO dizilerini sizler için derledik.

Türkiye’de en fazla aboneye sahip dijital yayın platformu olan BluTV, kısa süre önce yapılan anlaşma ile birlikte artık tamamıyla Warner Bros. Discovery markası oldu. Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketi olan AT&T, HBO ve Warner Bros. gibi markaları bünyesinde barındıran Warner Group’u 2018 yılında 85 milyar dolara satın almıştı.

2021 yılında ise Discovery’i 43 milyar dolara satın alan firma, Warner Bros. Discovery adı altında yeni bir şirket kurmuştu. Şimdi o firmanın bünyesine BluTV de katıldı. Bilindiği üzere The Last of Us dahil HBO’ya ait çoğu yapımın yayın hakları zaten abonelik servisinde bulunuyordu, ancak satın alma ile birlikte BluTV’nin içerik yelpazesi de önemli ölçüde genişleyecek.

BluTV’deki En Güzel HBO Dizileri

Siz değerli okurlarımız için şu anda BluTV’de izleyebileceğiniz en güzel HBO dizilerini derledik. Aralarında nispeten yeni olanlarla birlikte, ikonik olarak kabul edilen yapımlar da bulunuyor. O halde lafı daha fazla uzatmadan listemize geçiş yapalım.

The Last of Us

hbo dizileri blutv

Aynı adlı PlayStation oyunundan uyarlanan The Last of Us, aslına sadık hikayesi, atmosferi ve karakterleriyle izleyicilerden büyük bir beğeni topladı. İkonik oyunun mimarı Neil Druckmann ve Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin tarafından hayata geçirilen dizi, tüm insanlığı yok eden bir salgının tek çaresi olan 14 yaşındaki Ellie ve onu bilim insanlarına teslim etmek için tutulan gözü pek kaçakçı Joel’in yaşadıklarını konu ediniyor.

Baskı altındaki bir karantina bölgesinden Ellie’yi kaçırmak zorunda kalan Joel, çok geçmeden küçük kız ile bir bağ kurar. Ufak bir iş gibi görünen bu kurtarma operasyonu, vahşi ve acımasız bir hayatta kalma mücadelesine dönecektir.

Game of Thrones

en güzel hbo dizileri

Sırada, her bir sezonuyla milyonları ekrana kilitleyen tüm zamanların en ikonik dizilerinden biri var. George R. R. Martin’in çok satan kitaplarından uyarlanan Game of Thrones, Westeros’un mistik toprakları ve Yedi Krallık’ın kontrolü için mücadeleye giren 9 soylu ailenin taht oyunlarını ve düşmanlıklarını merkezine alıyor. 2019’daki final sezonuyla ağızda buruk bir tat bıraksa da, televizyon tarihinin en iyi yapımlardan biri olarak yerini koruyor.

Succession

en iyi hbo dizileri

Son dönem HBO dizileri arasında belki de en fazla beğeni toplayan yapım olan Succession, dünyanın en büyük medya ve eğlence hanedanını kontrol eden Roy ailesi içerisinde rekabeti konu alıyor. Şirketin patronu Logan Roy’un emekliye ayrılmasını bekleyen ve sahip oldukları imparatorluğun başına geçmek isteyen aile üyeleri, birbirlerini alt edebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Sopranos

blutv hbo

5 Altın Küre ve 21 Emmy Ödülü alan Sopranos, BluTV’deki en iyi HBO dizileri arasında yer alıyor. Televizyon efsanesi, İtalyan kökenli büyük bir Amerikan mafyası olan Soprano ilesi ve lideri Tony Soprano’nun hikayesini anlatıyor. Suç, adalet, adalet ve ihanet gibi kavramların etrafında şekillenen muazzam bir hikayeye sahip olan ikonik yapım, altı sezona yayılan müthiş bir seyir yaşatıyor.

House of the Dragon

house of the dragon blutv

Game of Thrones, destansı fantezi evrenini “prequel” yani önbölüm niteliğindeki dizisi ile devam ettiriyor. Kral I. Robert’ın ölümünün ardından patlak veren Beş Kralın Savaşı’ndan ve Gece Kralı’nın gelişinden yaklaşık 200 yıl önce geçen House of the Dragon, bizi Targaryenler tarafından yönetilen Westeros’a geri götürüyor.

George R.R. Martin’in Fire & Blood romanından uyarlanan fantastik dizi, ilk sezonuyla genel anlamda beğeni topladı. Game of Thrones’u sevenleri kendisine bağlayacak birçok unsur barındıran seri, atmosfer, hikaye anlatımı, karakter kadrosu ve daha birçok özelliğiyle izleyicileri tatmin etmeyi başardı.

The Wire

the wire blutv

2002 – 2008 yılları arasında HBO‘da yayınlanan dizi, eski polis muhabiri David Simon tarafından hayata geçirilmişti. Müthiş bir suç draması olan The Wire, örseleyici gerçekliği, baştan sona tutarlı olan senaryosu ve şapka çıkartılası oyuncu performansı ile kesinlikle izleme listenizde olması gereken bir yapım.

The Handmaid’s Tale

The Handmaid's Tale blutv

Margaret Atwood’un aynı adlı ödüllü romanından uyarlanan drama dizisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin parçası olan Gilead distopyasındaki totaliter toplum hayatını konu alıyor. Çevresel felaketler ve düşen doğum oranları karşısında kadınlara devlet mülkü gibi davranılmaktadır. Hizmetçi kadınlar, popülasyonu artırmak için damızlık olmaya zorlanır.

Euphoria

en iyi blutv dizileri

Bir grup Amerikalı gencin sorunlarla çevrili dünyalarındaki çetrefilli hayatlarını, romantik birlikteliklerini ve arkadaşlık ilişkilerini anlatan Euphoria, 17 yaşındaki Rue’nun hikayesine odaklanıyor. Başrolünde, Marvel’ın Spider-Man filmleriyle adını duyuran Zendaya‘nın olduğu dram türündeki seri, ilk iki sezonuyla büyük bir beğeni topladı. Üçüncü sezonun çıkış tarihi henüz bilinmese de, Sam Levinson’ın hit dizisi 2025’e kadar geri dönmeyecek gibi görünüyor.

We Own This City

We Own This City

Sert hikayesiyle öne çıkan bir biyografi dizisi isteyenler için harika bir öneri ile devam ediyoruz. Başrolünde Jon Bernthal’ın olduğu We Own This City, 25 yaşındaki siyahi Freddie Gray’in polis nezaretindeyken hayatını kaybetmesinin ardından patlak veren olayları anlatıyor.

Çavuş Wayne Jenkins ve ekibi uyuşturucu, yoksulluk ve şiddet suçlarıyla dolu bir şehirde çalışmalarıyla kahraman olarak kabul edilir. Fakat uyuşturucu baskınlarından elde edilen geliri çaldıkları, araştırdıkları evlerde bulunan paraları cebe indirdikleri ve asılsız deliller yerleştirdikleri ortaya çıkınca her şey alt üst olur.

Band of Brothers

Band of Brothers blutv

Tom Hanks ve Steven Spielberg’ün yapımcılığını üstlendiği, Stephen E. Ambrose’un çok satan kitabından uyarlanan mini dizi, İkinci Dünya Savaşı’ndaki başarıları gerçek olduğu kadar inanılmaz olan ABD’li paraşütçülerden oluşan seçkin bir ekibin olağanüstü başarılarını anlatıyor. Tarihteki en kanlı çatışmalardan birini merkezine alan Band of Brothers, savaş temalı dizilere ilgi duyanlar için biçilmiş bir kaftan.

BluTV’de izleyeceğiniz en güzel HBO dizileri bu şekilde. Umarız önerilerimiz hoşunuza gider. Eğer sizin de tavsiye ettiğiniz bir yapım varsa, yorumlar kısmından bizimle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.