Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

House of the Dragon 2. Sezon Hakkında Bilinen Her Şey

Game of Thrones'un yaklaşık 200 yıl öncesini konu alan House of the Dragon, heyecanla beklenen ikinci sezonuna hazırlanıyor. Peki, yeni bölümler ne zaman? Hikaye nasıl devam edecek? Şimdiye dek öğrendiğimiz her şeyi, sizler için bu sayfada topladık.

House of the Dragon 2. sezon ne zaman? 2019’da hayal kırıklığı yaratan finaliyle ekranlara veda eden Game of Thrones, destansı fantezi evrenini “prequel” yani önbölüm niteliğindeki dizisi ile devam ettiriyor. Kral I. Robert’ın ölümünün ardından patlak veren Beş Kralın Savaşı’ndan ve Gece Kralı’nın gelişinden yaklaşık 200 yıl önce geçen House of the Dragon, bizi Targaryenler tarafından yönetilen Westeros’a geri götürüyor.

George R.R. Martin’in Fire & Blood romanından uyarlanan fantastik dizi, ilk sezonuyla genel anlamda beğeni topladı. Game of Thrones’u sevenleri kendisine bağlayacak birçok unsur barındıran seri, atmosfer, hikaye anlatımı, karakter kadrosu ve daha birçok özelliğiyle izleyicileri tatmin etmeyi başardı. Şu anda dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişi, ikinci sezonun yayınlanmasını dört gözle bekliyor.

house of the dragon 2. sezon

Dilerseniz, hafızaları tazelemek adına ilk sezonu kısaca özetleyelim. Kral Viserys, kızı Rhaenyra Targaryen‘i oğlu Aegon II’nin yerine varis ilan ederek, iç savaşın tohumlarını ekmişti. Birinci sezonda, Yeşiller ve Siyahlar olmak üzere iki fraksiyonun Demir Taht’ı kendileri için talep etmeye çalışmasıyla kraliyet ailesinin nasıl yavaş yavaş birbirine düşman olduğunu gördük. Yeşiller, II. Aegon Targaryen‘in taht üzerindeki iddiasını destekleyen siyasi bir grup iken, Siyahlar ise Rhaenyra’nın hükümdar olması gerektiğini savunuyor.

Yıllardır amansız bir hastalığın pençesinde olan Viserys’in ölmesiyle beklenen oldu ve aile içinde bir veraset mücadelesi başladı. Peki, fantastik diziyi gelecekte neler bekliyor? Bu yazımızda, House of the Dragon 2. sezon çıkış tarihi, hikaye, oyuncu kadrosu ve daha fazlası hakkında bilmeniz gerekenleri ele alıyoruz. O halde lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılara geçelim.

House of the Dragon 2. Sezon Ne Zaman Gelecek?

house of the dragon 2. sezon ne zaman

Bu içeriği kaleme aldığımız sırada House of the Dragon 2. sezon çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Bununla birlikte ön hazırlıkların sürdüğü ve çekimlerin bu yaz başlayacağı bildirildi. Gerçekçi olmak gerekirse, yeni bölümlerin 2024’ten önce yayınlanması pek mümkün görünmüyor. 10 bölümden oluşan ilk sezonun HBO’ya toplam maliyeti 20 milyon doları buldu.

Buna pazarlama bütçesini de ekleyince ortaya çok yüksek bir meblağ çıkıyor. Hem maliyet hem de prodüksiyon açısından son derece zorlu bir dizi olan House of the Dragon yeni sezonu için acele etmek istemeyecektir. Zaten Game of Thrones izleyicileri uzun sezon aralarına alışkınlar. Yine de çok fazla özlem duymasak iyi olur!

House of the Dragon 2. Sezonun Hikayesi

house of the dragon yeni sezon

Diziye ilham veren Fire & Blood kitabı sayesinde House of the Dragon yeni sezonu hakkında bazı şeyler biliyoruz. Sezon finalinde, Rhaenyra’nın oğlu Lucerys Velaryon’un kazara da olsa Aemond Targaryen tarafından öldürüldüğüne şahit olduk. Bu vahim olay, Rhaenyra ve Aegon’un etrafında toplanan güçleri amansız bir savaşa sokacak. Velaryon Hanesi ve onun kudretli deniz donanması Rhaenyra’nın tarafını tuttuğundan, Demir Taht’ın yasal varisinin büyük bir avantajı olacak.

King’s Landing, Westeros’taki en büyük şehir olduğundan ve üzerine yalnızca Yedi Krallığın gerçek Kralı veya Kraliçesinin oturabileceği Demir Taht’a ev sahipliği yaptığından Rhaenyra için birincil hedef olacaktır. Ayrıca dizinin yazarlarından Sara Hess, House of the Dragon 2. sezonda Red Keep’te kaosa neden olan iki suikastçı Blood and Cheese’in hikayesinin de uyarlayacağını doğruladı.

Fire & Blood romanındaki olaylara göre Kraliçe Rhaenyra bir diğer çocuğu Joffrey’i de kaybedecek. Joffrey, Demir Taht için verilen iç savaşta eğitimsiz ve teçhizatsız bir ejderhayı uçurmaya çalışırken kendi kılıcının üzerine düşerek ölecek. Ayrıca Aegon da zehirlenerek. House of the Dragon’un kaç sezonu olacağından tam olarak emin değiliz, bu yüzden serinin nerede biteceğini kestirmek etmek zor. Fakat bir tahmin yürütmek gerekirse ikinci sezonun Rhaenyra’nın King’s Landing’i ele geçirmesi ve Aegon’u kaçmaya zorlamasıyla sona ereceğini düşünüyoruz.

House of the Dragon 2. Sezon Oyuncu Kadrosu

house of the dragon 2. sezon oyuncuları

İlk sezonda ölmeyen tüm karakterleri, yeni sezonda da göreceğiz. Buna Matt Smith, Emma D’Arcy, Olivia Cooke ve Rhys Ifans gibi oyuncular da dahil. Sırasıyla Kral Viserys Targaryen ve Prens Lucerys’i oynayan Paddy Considine ve Elliot Grihault ise diziye geri dönmeyecek olanlardan. Ayrıca Starklar da dahil olmak üzere pek çok yeni yüzün ikinci sezonda yer alacağını biliyoruz, ancak henüz Winterfell lordlarını kimin oynayacağı açıklanmadı. House of the Dragon oyuncularının tam listesi şöyle:

 • Emma D’Arcy: Kraliçe Rhaenyra Targaryen
 • Olivia Cooke: Alicent Hightower
 • Matt Smith: Daemon Targaryen
 • Rhys Ifans: Otto Hightower
 • Eve Best: Rhaenys Targaryen
 • Fabien Frankel: Ser Criston Cole
 • Steve Toussaint: Corlys Velaryon
 • Sonoya Mizuno: Mysaria
 • Matthew Needham: Larys Strong
 • Tom Glynn-Carney: King Aegon II Targaryen
 • Ewan Mitchell: Aemond Targaryen
 • Harry Collett: Jacaerys Velaryon
 • Phia Saban: Helaena Targaryen

House of the Dragon Hangi Platformda?

Diziyi takip etmek isteyen birçok kişi, House of the Dragon nereden izlenir diye merak ediyor. Fantastik dizinin Türkiye’deki yayın hakları TOD (eski adıyla beIN CONNECT) platformunda bulunuyor. Abonelik servisinin aylık eğlence paketi 34,90 liradan satılıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.