Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Black Panther Wakanda Forever Disney Plus’a Ne Zaman Gelecek?

Marvel Studios'un 2022'deki son filmi Black Panther Wakanda Forever, 11 Kasım itibarıyla izleyicilerle buluştu. MCU filmleri, sinemada gösterildikten bir süre sonra Disney Plus'a geliyor. Peki, Black Panther 2 platformun kütüphanesine ne zaman eklenecek?

Yılın en merak edilen Marvel filmlerinden Black Panther Wakanda Forever, nihayet gösterime girdi. 2018’de gişe rekoru kıran selefinin doğrudan devamı olan çizgi roman uyarlaması, Marvel Sinematik Evreni’ndeki (MCU) 30. film olarak izleyicilerle buluştu. Black Panther’ın beyaz perdedeki yüzü olan Chadwick Boseman‘ın kansere yenik düşmesinin ardından serinin geleceğine yönelik farklı tartışmalar yapıldı.

Amerikalı aktör ile ölümsüzleşen T’Challa rolünü başka hiçbir oyuncuya vermemeyi tercih eden Marvel Studios, aynı evrendeki farklı karakterlere dayanan yepyeni bir filmle karşımıza çıktı. Ryan Coogler tarafından yazılıp yönetilen Black Panther Wakanda Forever, sürükleyici hikayesi ve müthiş görselliğiyle soluksuz bir izleyiş sunuyor. Wakanda halkı, Kral T’Challa’nın ölümünün yasını tutarken evlerini ve uluslarını tehdit eden bir güce karşı savaşır. Queen Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye ve Dora Milaje, halklarını ve geleceklerini korumak için Wakanda Krallığı’na liderlik ederler.

Black Panther Wakanda Forever Disney Plus’ta İzlenebilecek

black panther wakanda forever disney plus

Black Panther 2, ilk olarak 11 Kasım’da yalnızca sinemalarda vizyona girecek. Bildiğiniz gibi Marvel filmleri sinemalarda yayınlandıktan bir süre sonra Disney Plus‘a geliyor. Peki, Wakanda Forever’ı beyaz perdede değil de, evinin konforunda izlemek isteyenler ne kadar bekleyecekler? Henüz net bir tarih açıklanmadı, ancak Marvel Studios’un yayın stratejisine bakarak bir aralık vermek mümkün.

2022 Marvel filmleri arasında yer alan Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Thor Love ve Thunder ve Eternals, sinemada vizyona girdikten 45 gün ila 70 gün sonra Disney Plus‘ta yayınlandı. ABD’deki medya şirketleri ve sinema salonları arasındaki anlaşma gereği filmlerin belirli bir süre vizyona kalma zorunluluğu bulunuyor. Türkiye için bu süre 5 ay. Ezcümle, Black Panther Wakanda Forever Disney Plus’a sinemalarda gösterime girdikten en az 45 gün sonra gelecektir.

Black Panther 2 Fragmanı

Bir aralık vermek gerekirse Aralık 2022 – Ocak 2023 uygun olacaktır. Normal şartlarda Black Panther Wakanda Forever Disney Plus Türkiye‘ye de bu aralıkta eklenirdi. Fakat COVID-19 karantinaları döneminde alınan kararın halen geçerli olması nedeniyle Black Panther 2’yi evinizin koltuğunda izlemek için fazladan birkaç ay daha beklemek zorunda kalacaksınız. 6 Temmuz’da gösterime girmiş olan Thor Love ve Thunder’ın halen Disney Plus Türkiye kütüphanesine eklenmediğini ayrıca belirtelim.

Gelecek yıl vizyona girecek MCU yapımları için 2023 Marvel filmleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Marvel filmleri izleme sırası hakkındaki rehberimiz de ilginizi çekebilir. Black Panther Wakanda Forever için heyecanlı mısınız? Soru, görüş ve önerilerinizi alttaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.