Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2023 Marvel Filmleri ve Çıkış Tarihleri

Önümüzdeki yıl birçok yeni Marvel filmi izleyicilerle buluşacak. Bunlardan bazıları Sony Pictures'a aitken, bazıları ise yalnızca Marvel Studios etiketi taşıyacak. Bu listemizde, en çok beklenen 2023 Marvel filmlerini sizler için bir araya getirdik.

2023 Marvel Filmleri ve Çıkış Tarihleri – Marvel filmleri denilince akla genellikle Marvel Sinematik Evreni (MCU) gelse de, aslında önümüzdeki yıllarda Marvel çizgi romanlarından uyarlanmasına rağmen MCU’dan bağımsız olan pek çok film vizyona girecek. Bildiğiniz gibi Marvel filmlerinin bazı hakları hala Sony Pictures Entertainment’a ait. Venom ve Morbius gibi filmlerle kendi sinematik evrenini büyütmeye devam eden Sony, bir noktada bu filmleri MCU’ya bağlayabilir.

Bu sene Marvel evreni açısından son derece hareketli geçiyor. Şimdiye dek Spider-Man No Way Home ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness olmak üzere iki yeni Marvel filmi izledik. 7 Temmuz’da vizyona girecek olan Thor: Love and Thunder ile MCU 2022 defterini kapatacak. Fakat şimdiden 2023 Marvel filmleri merak edilmeye başlandı. Biz de boş durmadık ve siz değerli okuyucularımız için 2023’te çıkacak Marvel filmlerini listeledik.

2023 Marvel Filmleri

Kraven The Hunter – 13 Ocak 2023

2023 marvel filmleri

2018 yılında Venom ile kapılarını açan Sony Pictures Marvel Karakterleri Evreni (ismi biraz karışık farkındayım), Kraven The Hunter ile daha da genişleyecek. Başlangıçta filmin senaryosu Richard Wenk tarafından yazıldı, ancak daha sonra Art Marcum ve Matt Holloway hikayeyi yeniden kaleme aldı.

Henüz resmiyet kazanmamasına rağmen yönetmen koltuğunda JC Chandor’un oturması bekleniyor. Kraven The Hunter’ın başrolünde, daha önce MCU’da Pietro Maximoff’u canlandıran Aaron Taylor-Johnson yer alacak. Zaten bundan dolayı da filmin çoklu evrenin bir parçası olabileceği söyleniyor.

Ant-Man And The Wasp: Quantumania – 17 Şubat 2023

yeni marvel filmleri

Scott Lang (Paul Rudd) ve Hope van Dyne (Evangeline Lilly), Ant-Man ve The Wasp’ın ardından üçüncü devam filmi için yeniden daha bir araya geldi. İkiliye bir kez daha Michael Douglas (Hank Pym) ve Michelle Pfeiffer (Janet van Dyne) eşlik edecek. Cassie Lang karakterini, Avengers: Endgame’de Emma Fuhrmann oynanmasına rağmen bu kez Kathryn Newton tarafından canlandırılacak.

En çok beklenen 2023 Marvel filmleri arasında yer alan Ant-Man And The Wasp: Quantumania, normalde 2021 yılında çekildi, ancak pandemi kaynaklı ertelemeler nedeniyle gelecek seneye kaydırıldı. Hatta filmin çekildiği yerlerden biri de Kapadokya olmuştu.

Guardians Of The Galaxy Vol. 3 – 5 Mayıs 2023

2023'te çıkacak marvel filmleri

İkinci filmi 2017 yılında vizyona giren Guardians Of The Galaxy, altı yıllık bir bekleyişin ardından üçüncü devam halkası ile beyaz perdeye geri dönecek. 2023’te çıkacak Marvel filmi, bir kez daha James Gunn tarafından yönetiliyor.

Çekimler, geçtiğimiz yılın sonunda başladığı için hikaye konusunda elimizde pek fazla bilgi yok. Öte yandan serinin kahramanları, bu yılın yeni Marvel filmlerinden Thor: Love and Thunder’da yer alacak. Ekip daha sonra tam kadro olarak Guardians Of The Galaxy Vol. 3 için geri dönecek.

Spider-Man: Across the Spider-Verse – 2 Haziran 2023

marvel filmleri 2023

Aralık 2018’de vizyona giren ve kısa sürede şimdiye kadarki en sevilen süper kahraman filmlerinden biri haline gelen Spider-Man: Into the Spider-Verse, macerasına 2023 yılında devam edecek.

En İyi Animasyon Filmi dalında Oscar kazanan yapım, ikinci filmiyle çıtayı çok daha yükseğe koymayı hedefliyor. Başlangıçta bu sene yayınlanması planlanan Spider-Man: Across the Spider-Verse, daha sonra 2023 yazına ertelendi. Filmde Japon Örümcek Adam’ın da olacağı söyleniyor.

The Marvels – 28 Temmuz 2023

2023 marvel filmleri neler

2023 Marvel filmleri içinde en fazla merak uyandıranlardan biri de hiç şüphesiz Captain Marvel 2 ya da resmi adıyla The Marvels oluyor. Oscarlı aktris Brie Larson’ın Carol Danvers karakterine geri döneceği devam filminin hikayesi sır gibi saklanıyor.

İlk filmin aksine günümüzde geçen filmde Carol, artık büyümüş olan Monica Rambeau (Teyonah Parris) ve Kamala Khan (Iman Vellani) ile güçlerini birleştirecek. Yönetmen koltuğunda Nia DaCosta’nın oturduğu film, Megan McDonnell tarafından kaleme alınıyor.

Çıkış Tarihi Belli Olmayan 2023 Marvel Filmleri

2023’te çıkacak Marvel filmleri yalnızca yukarıdakilerle sınırlı değil. Önümüzde henüz vizyon tarihleri kesinlik kazanmayan bazı yeni Marvel filmleri de var. İşte onlardan bazıları:

 • Captain America 4
 • Deadpool 3
 • Blade
 • Fantastic Four (Reboot)
 • Spider-Women
 • Madame Web

2023 Marvel filmlerinden en çok hangisini merak ediyorsunuz? MCU’ya nereden başlamanız gerektiği bilmiyorsanız Marvel filmleri izleme sırası hakkındaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.