Battlefield 2042

MMOFPS
Takip Et
2.1

Kullanıcı

Resmiyet Kazandı: Battlefield 2042 Ertelendi

Son günlerde Battlefield 2042'nin ertelenebileceği yönündeki iddialar ne yazık ki doğru çıktı. DICE tarafından yapılan açıklamada, oyunun beklenenden bir ay sonra çıkacağı belirtildi.

Çıkış tarihi dört gözle beklenen Battlefield 2042 ertelendi. Resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan DICE, oyunun ertelendiğini resmen duyurdu. Başlangıçta 22 Ekim’de çıkması planlanan yeni Battlefield oyunu, şimdi 19 Kasım‘da piyasaya sürülecek.

DICE, Battlefield 2042 çıkış tarihine doğru ilerlerken çalışanların stüdyolara geri dönmesini beklediklerini, ancak sürecin umduklarından farklı geliştiğini vurguladı. Salgın nedeniyle oluşan koşulların ofislere geri dönüşe henüz izin vermediğini belirten stüdyo, “Ekiplerin evden yaptığı tüm sıkı çalışma ile oyuncularımız için Battlefield 2042 vizyonunu gerçekleştirmek amacıyla fazladan zaman ayırmanın önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Battlefield 2042 Ertelendi İddiaları, DICE Tarafından Doğrulandı

Ertelemenin resmiyet kazanmasıyla birlikte bu ay gerçekleşmesi planlanan Battlefield 2042 açık beta testinin de ileri bir tarihe kaydırılmış olabileceği söyleniyor. DICE, açık betaya ilişkin gelişmelerin bu ayın sonunda paylaşılacağını söyledi.

Söz konusu açıklama, birden fazla kaynağın oyunun erteleneceğini iddia etmesinden sadece birkaç saat sonra geldi. Bu isimlerden biri olan muhabir Jeff Grubb, isim vermeden büyük bir oyunun bu hafta içerisinde ertelenebileceğini söylemişti. Xbox Era’dan gazeteci Nick Baker ise bahsedilen oyunun Battlefield 2042 olduğunu öne sürmüştü. DICE’ın açıklamasıyla birlikte bu iddiaların doğru olduğunu öğrenmiş olduk.

Yeni Battlefield Oyunu, 19 Kasım’da Çıkacak

Battlefield 2042 ertelendi

Öte yandan Battlefield 2042, piyasaya sürülmeden önce ertelenen ilk Battlefield oyunu değil. Serinin bir önceki oyunu Battlefield 5, geçen yıl ekim ayından kasım ayına kaydırılmıştı. Buna karşın Battlefield 2042 ertelendi haberi herkes için büyük bir sürpriz oldu.

Battlefield 2042 ertelendi, ancak bu rötarın yalnızca bir ay ile sınırlı olması önemli. Zira COVID-19 oyun geliştirme süreçlerini büyük oranda etkilemeye devam ediyor. Nitekim 2021 yılında çıkması planlanan yüksek profilli pek çok oyun 2022 yılına erteleniyor.

Battlefield serisinin yeni oyunu, 19 Kasım‘da PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol