Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple, Yerleşik Uygulamalara Reklam Ekliyor

Apple, yerleşik uygulamalarına daha fazla reklam eklemeyi planlıyor. Haritalar, podcastler ve kitaplar; bu projeden etkilenecek.

iPhone kullanıcılarının dikkatine! Haritalar ve Podcastler gibi yerleşik uygulamalarda daha fazla reklam görülmeye başlanacak. Apple tarafından yayınlanan bir raporda, gelecek zamanda potansiyel olarak çok daha fazla reklam göreceğimiz açıklandı. Apple’ın App Store, News ve Stocks gibi bazı hizmetleri, içeriğin yanı sıra kullanıcılara reklamlar da gösteriyor. Haritalar gibi diğer uygulamalar şu ana kadar bir reklam içeriği almamış olsa da şirket, bunun aksi yönündeki çalışmalarına başlamış.

Bloomberg‘in Power On haber bülteninde Mark Gurman, şirketin reklam çalışmalarının 2022 başlarında arttığını söyledi. Daha önce Todd Teresi de aynı konuda bir demeç vermişti. Teresi’nin reklam kolunu genişletmeyi ve 4 milyar dolarlık yıllık gelirini çift haneli rakamlara çıkarmayı hedeflediği söyleniyor. Bu hedefe ulaşmak içinse kullanıcılara daha fazla reklam sunulması gerekecek.

Apple, Haritalar Uygulamasına da Reklam Koyabilir

Apple

Bir kazanç açıklaması sırasında reklamcılık işinden de söz edildi. Bazı olumsuz tepkilere rağmen şirket, bu konuya oldukça olumlu yaklaşıyor. Gurman, Kitaplar ve Podcastler gibi dijital uygulamalarda fazla reklam olacağına vurgu yaptı. Ayrıca TV+’ta normalden daha fazla reklamın yer alacağı söylendi.

Apple, gelirini daha fazla reklamla artırabilse de tüketicilerin gizliliğini korumak zorunda kalması gerekiyor. Birinci taraf veri toplamanın kapalı olduğu cihazlardan kaynaklanan arama hacmine rağmen, App Store arama reklamlarından yararlanıyor. Temmuz ayında Apple, App Store Today‘de yeni reklam alanlarını denediğini açıkladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.