Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple App Store Ana Sayfasına Reklam Eklenecek

Apple'ın App Store ana sayfasında yakında reklamlar yer alacak. Bunları ayrı uygulama sayfalarında da göreceksiniz.

Apple, reklam yayınlamak için gizliliğinizi asla ihlal etmeyeceğiyle ünlü bir şekilde övünüyordu ancak App Store’da ve başka yerlerde reklam gösterildiğini de biliyoruz. 9to5Mac‘in bildirdiğine göre, şirket ‘Bugün’ sayfasında ana sayfa sekmesine ve bireysel uygulama sayfalarına yeni bir reklam alanı ekleyerek bu işi genişletecek.

Bunlar, App Store’un ana “Arama” sekmesinde ve Arama sonuçlarında zaten bulunan reklamların en üstünde yer alacak. Şirket, “Apple Arama Reklamları, her büyüklükteki geliştiriciye işlerini büyütmeleri için fırsatlar sunacak. Diğer reklam tekliflerimiz gibi, bu yeni reklam yerleşimleri de aynı temel üzerine inşa edildi; Aynı katı gizlilik standartlarına bağlı kalacak.” açıklamasını yaptı.

App Store’da Reklam Sayısı Artacak

App Store

Bugün sekmesi, App Store’a girdiğinizde göreceğimiz ilk sayfa ve göz atılacak küratörlüğünde ve kişiselleştirilmiş bir uygulama seçimi sunan önemli bir sayfa ve 2017’de önemli bir tasarım değişikliğiyle geldi. Diğer yeni alan, bir uygulamanın ürün sayfasının “Bunları da Beğenebilirsiniz” bölümünde yer alacak. Yeni reklamlar, geliştiricilerin Apple’ın kendi içeriğinin yanı sıra uygulamaları tanıtmasına izin verecek ve açıkça reklam olarak işaretlenecek.

Apple, yeni slotların, 18 yaşın altındaki kullanıcılara kişiselleştirilmiş reklamlar sunmayarak, hassas verileri asla kullanmayarak ve hiper hedeflemeden kaçınarak Apple’ın gizlilik ve şeffaflık politikalarına bağlı kalacağını söyledi. Şirket, yeni reklam alanlarının ne zaman görüneceğini söylemedi ancak Apple bunları “yakında” test etmeye başlamayı planladığını bildirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.