Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ünlü Yönetmen Steven Spielberg iPhone ile Müzik Klibi Çekti

Ünlü yönetmen Steven Spielberg, iPhone kamerası ile Marcus Mumford'un müzik klibini kayda aldı. Klibi izleyenler, bir telefonun bu kadar kaliteli iş çıkarmasına şaşırdı.

iPhone kameraları o kadar gelişti ki yönetmenlerin telefonu müzik videoları, hatta bağımsız filmler çekmek için kullandığını görmek alışılmadık bir durum değil. Tanınmış film yönetmeni Steven Spielberg ve şarkıcı Marcus Mumford ortaklaşa bir müzik videosu çekti. Bu, Spielberg’in ilk kez bir müzik videosu yönetmenliği işi oldu. Ve bu klibi de sanat yönetmeni olarak çalışan eşi Kate Capshaw’ın yardımıyla gerçekleştirdi.

Mumford & Sons grubunun baş solisti olarak bilinen Marcus Mumford’un ilk solo şarkısını yayınlamasına yardımcı olmak için evli çift birlikte çalıştı. Bazı hayranlar, Spielberg tarafından yönetilen ve filme alınan bir müzik videosunun arkasında Hollywood düzeyinde bir prodüksiyon bekledi. Ancak video tam aksini gösteriyordu, Pielberg tekerlekli bir sandalyede oturup bir lise spor salonunda dolaşırken tek çekimde klibi tamamladı.

iPhone Kamerası ile Birçok Klip Çekildi

iPhone

Spielberg’in hangi telefon modelini kullandığı belli değil ancak görüntülerin stabilizasyonu oldukça etkileyici. Bir diğer ilginç detay ise videonun daha dramatik bir etki kazandıran siyah beyaz bir filtreyle yayınlanmış olması. Müzik videosunun nasıl çekildiğiyle ilgili ayrıntılar Mumford tarafından Twitter profilinde paylaşıldı.

Mumford’un yeni şarkısı Cannibal’ın müzik videosunun tamamını YouTube’da izleyebilirsiniz. Spielberg, Apple TV+ için “Amazing Stories” adlı gösteriyi yapmış olsa da, bu müzik video klibi Apple ile işbirliği içinde yapılmadı. 2019’da Apple ve Selena Gomez, iPhone 11 Pro‘da çekilen “Lose You to Love Me” şarkısının müzik videosunu hazırlamak için bir araya geldi. Birkaç ay sonra Apple, Lady Gaga‘nın tamamen iPhone 11 Pro’da çekilen “Stupid Love” müzik videosunun tanıtımını yaptı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.