Apple, Brad Pitt ve George Clooney’li Gerilim Filmini Satın Aldı

Kendi streaming platformu ile çevrimiçi dizi ve film sektöründeki yerini alan Apple, George Clooney ve Brad Pitt'in başrollerini paylaştığı bir gerilim filminin haklarını satın aldı.

Dizi ve film sektörüne 1 milyar dolardan fazla parayla giren Apple, iddialı yapımlara imza atmaya devam ediyor. Kasım 2019’da Apple TV Plus hizmetini piyasaya süren ABD’li teknoloji devi, yüksek kaliteli prodüksiyonları ile rakiplerinden farklı bir yerde konumlanıyor. Özellikle See, The Morning Show, Ted Lasso ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan Foundation gibi Apple TV dizileri büyük bir sükseye sahip.

Deadline’ın haberine göre şirket, George Clooney ve Brad Pitt‘in başrollerini paylaştığı isimsiz bir gerilim filmi için anlaşma yaparak, yüksek kalibreli bir yapımın haklarını daha satın aldı. Spider-Man‘in yönetmeni Jon Watts‘ın yazıp yöneteceği film, anlaşmanın bir parçası olarak sinemada da vizyona girecek.

Film, Hem Apple TV Hem de Sinemalarda Yayınlanacak

apple film
Soldan sağa: George Clooney, Jon Watts, Brad Pitt

Filmin yapımcılığını Watts, Clooney’nin sahibi olduğu Smokehouse Pictures ve Pitt’in prodüksiyon şirketi Plan B Entertainment üstlenecek. 2015’te ilk kez Sundance’te yayınlanan bağımsız gerilim filmi Cop Car ile büyük beğeni toplayan Watts, daha sonra Marvel‘ın Spider-Man üçlemesine geçmişti. Oscar ödüllü Clooney ve Pitt ise Ocean’s Eleven serisinde birlikte rol almışlardı.

Apple’ın söz konusu film için ne kadar ödediği bilinmiyor, ancak sektör kaynakları sekiz haneli bir anlaşmanın imzalandığını bildirdi. Henüz ismi açıklanmayan film, hayatlarını tek başına sürdüren iki tamirciyi konu alıyor. Deadline’a göre Apple ile birlikte teklif verenler arasında Lionsgate, Annapurna, MGM, Universal, Warner Bros, Netflix ve Amazon da vardı.

Apple, Yüksek Profilli Yapımlara Yatırım Yapmayı Sürdürüyor

Apple tv filmleri

Dikkat çeken bu anlaşmanın haberi, en sevilen Apple TV dizilerinden Ted Lasso’nun En İyi Komedi de dahil olmak üzere yedi Emmy kazanmasının ardından geldi. İki yıldan uzun bir süre önce yayın hayatına başlayan seri, şu ana kadar toplam 12 Emmy kazandı.

Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood filmiyle 2019’da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ına layık görülen Brad Pitt, 2022 yılında David Leitch’in yönettiği Bullet Train‘de karşımıza çıkacak. Ünlü aktör ayrıca Damien Chazelle’nin yıldızlarla dolu Babylon filminde de rol alacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol