Amouranth, Ekim Ayı İzlenme Sayıları ile Rakiplerine Fark Attı

Canlı yayın platformu Twitch'in önde gelen kadın yayıncılarından Kaitlyn “Amouranth” Siragusa, geçen ay yaklaşık 3,1 milyon saat izlendi ve en yakın rakiplerini neredeyse ikiye katladı.

En çok izlenen kadın Twitch yayıncısı olan Kaitlyn Siragusa, ya da bilinen adıyla Amouranth, cinsellik veya başka nedenlerden dolayı platformdan yasaklanmadığı sürece her ay büyük izleyici sayılarına ulaşıyor. Her yaptığı ile sansasyon yaratmayı başaran yayıncı, ekim ayı boyunca, kendisinden sonra gelen en büyük iki kadın yayıncının toplamı kadar izlendi.

Kotaku’nun haberine göre Twitch analitik firması StreamElements’in Rainmaker.gg aracılığıyla edindiği en son veriler, Amouranth’ın geçen ay yaklaşık 3,1 milyon saat izlendiğini ve sırasıyla 1,7 milyon ve 1,5 milyon saat izlenen Imane “Pokimane” Anys ve SadDummy’i neredeyse ikiye katladığını gösteriyor.

Amouranth, Geçen Ay Twitch’te 3,1 Milyon Saat İzlendi

Amouranth

Bu yılın başlarında popülerlik kazanan Twitch küvet yayınlarının öncü isimlerinden biri olan Amouranth, daha sonra kulak yalama gibi ilginç temalara sahip ASMR videoları çekmeye başladı. Geçtiğimiz hafta 18+ NFT’si 1,2 milyon TL’ye satılan yayıncı, son olarak milyonlarca dolar vergi borcundan kurtulmak için bir benzin istasyonu satın aldığını iddia etmişti.

Geleneksel Twitch yayıncıları, League of Legends, Fortnite, GTA V gibi oynadıkları oyunların başarısı sayesinde büyük izlenme sayıları elde ederken, Amouranth ise ağırlıklı olarak ASMR ve ‘Just Chatting’ videoları ile milyon dolarlar kazanıyor.

Ünlü Yayıncı, İlginç ASMR Videoları ile Tanınıyor

Amouranth kadın twitch yayıncısı

Bu arada ünlü yayıncının, ekim ayında en çok izlenen 10 Twitch yayıncısı arasında olmadığını belirtelim. Hala tamamen erkek egemenliğinde olan listenin zirvesinde, 5 milyondan fazla saat izlenen Chikara ‘Shaka’ Kawakam yer alıyor. Yakın zaman önce sızdırılan Twitch verileri, en çok kazanan 100 yayıncıdan sadece üçünün kadın olduğunu ortaya koymuştu.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol