Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Abandoned Geliştiricisi Blue Box Studios, Ölüm Tehditleri Alıyor

Korku oyunu Abandoned'ın geliştiricisi Blue Box Game Studios, ölüm tehditleri aldıklarını ve bunun devam etmesi durumunda polise başvuracaklarını söyleyen bir mesaj yayınladı.

Blue Box Game Studios ve yakında çıkacak olan korku oyunu Abandoned hakkındaki soru işaretleri devam ediyor. Daha önce bahsettiğimiz gibi söz konusu stüdyo ve oyunun bir şekilde Metal Gear ve Silent Hill serilerinin arkasındaki Hideo Kojima veya Konami ile bağlantılı olabileceği iddia ediliyor.

Stüdyo bu iddiaları doğrudan ele almış ve komplo teorilerinin hiçbir dayanağı olmadığını açıkça belirtmiş olsa da, insanları henüz ikna edebilmiş değil. Geçtiğimiz ağustos ayında taahhüt edilen Abandoned yamasının yayınlanmaması, sonrasında ise konu hakkında tek kelime edilmemesi, oyunun aslında var olmadığı ve Blue Box Game Studios’un insanları kandırdığı yönünde tartışmalara neden olmuştu.

Korku Oyunu Abandoned, Belirsizliğini Koruyor

Abandoned Geliştiricisi Blue Box

Hollanda’da yaşayan Türk asıllı Hasan Kahraman‘ın sahibi olduğu stüdyo, ölüm tehditleri aldıklarını belirten bir mesaj yayınladı. Blue Box’ın Twitter’da yaptığı açıklamada, stüdyonun aylardır hem çevrimiçi hem de fiziksel ölüm tehditleri aldığı ve son günlerde bu durumun daha da kötüleştiği ifade edildi.

Hem kendilerine hem de gelecekteki iş ortaklarına güvenli bir çalışma ortamı yaratmak istediklerini belirten stüdyo, “Tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Yetkililere IP adresleri, mesajlar ve kamera görüntüleri sağlayarak harekete geçeceğiz” dedi. Bazı oyuncuların Abandoned konusunda ne kadar hayal kırıklığına uğradığının farkında olduklarını, ancak neden ölüm tehditleri aldıklarını anlamadıklarını söyleyen Blue Box, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

“İlginizi anlıyor ve takdir ediyoruz. Abandoned üzerinde çok çalışıyoruz. Web sitemizde takip edebileceğiniz düzenli bir blog yayınlayacağız ve oyun ile ilgili tüm haberleri Twitter’dan paylaşacağız ama o zamana kadar tek istediğimiz, Abandoned üzerinde çalışmamıza izin vermenizi istiyoruz”

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.