Abandoned İddialarına Hideo Kojima’da Katıldı: Yeni Silent Hill Mi?

Blue Box Game'in gizemli oyunu Abandoned, bir kez daha dedikoduların konusu oldu. Bu sefer dedikoduların kaynağı, projeye katılımı giderek daha kesin görünen Hideo Kojima'nın kendisiydi.

Abandoned‘in tam olarak ne olduğunu hala bilmiyoruz. Küçük bir stüdyo Blue Box Game‘in gizemli bir projesi, etrafında uzun süredir biriken söylentiler mevcut. Yeni bir Silent Hill mi? Metal Gear serisinde başka bir oyun mu? Belki de geliştiricileri yönettiği iddia edilen Hasan Kahraman‘ın söylediği gibi tamamen farklı bir şey mi?

Gittikçe daha fazla ipucu bu oyunun Silent Hill olacağını işaret etmeye başladı. Kojima Productions ve Abandoned ile bağlantılı olan Hideo Kojima tarafından bugün bu olaylara bir bilmece daha eklendi. Efsanevi Japon geliştirici, geçtiğimiz günlerde okuduğu bir kitapla ilgili bir gönderiyi Twitter’da paylaştı. Başlığına dikkat edin.

Abandoned

Abandoned Gerçekten Silent Hill Mi?

Kitabın başlığı The Murder Case of Abandoned Amusement Park yani Terkedilmiş Eğlence Parkı Cinayet Davası. Oyunun ismi kitabın başlığının içerisinde mevcut. Özel tanıtımlarıyla böbürlenme alışkanlığı olmayan Kojima, tesadüfen böyle bir isme sahip bir kitapla mı karşılaştı? Oldukça şüpheli. Dahası kapaktaki tavşan, Silent Hill serisinin hayranları tarafından iyi bilinen bir karakter olan Robbie Rabbit‘e garip bir şekilde benziyor ve bu da iddiaları yine körükledi.

Tweet’in zamanlaması da tesadüf değil. Dün, 12 Ağustos 2014’te iptal edilen Silent Hill P.T.‘nin demosu internette yayınlanmıştı. Daha fazla ipucuna ihtiyacı olan var mı?

Abandoned’i çevreleyen kafa karışıklığına Hideo Kojima’nın da katılması, Blue Box Game’in projesinin The Phantom Pain ve Moby Dick‘e yaptığı göndermeler gibi endüstri tarihine geçeceğine olan inancımı doğruladı. Sadece bu kedi fare oyununun yakında sona ereceğini umabiliriz, çünkü hayranlar fazlasıyla sabırsızlanmaya başladı.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol