Abandoned PS5 Uygulaması Bugün Yayınlanıyor

Yılın en merak edilen korku oyunlarından Abandoned'ın PS5 uygulaması bugün yayınlanıyor. Kullanıcılarına, "gerçek zamanlı deneyim" sunacağı belirtilen uygulama, doyurucu bir ilk bakış imkanı verecek.

Merakla beklenen korku oyununa ilk kez detaylı bakış sunacak olan Abandoned PS5 uygulaması, bugün resmen yayınlanıyor. Geliştirici Blue Box Games, “Gerçek Zamanlı Deneyim” yamasının 10 Ağustos’ta tüm dünyada mevcut olacağını doğruladı. Uygulama, Türkiye saati ile bu akşam 22:00’dan itibaren indirilebilecek.

Peki, Abandoned PS5 uygulaması kullanıcılara tam olarak ne sunacak? Blue Box’ın açıklamasına göre gösterilecekler arasında bir tanıtım fragmanı olacak. Ayrıca oyuncular, üst düzey grafikler eşliğinde Abandoned’ı kısa süreliğine deneyimleme şansı yakalayacak.

Abandoned PS5 Uygulaması, Oyunun Yamasına Erişim Sunacak

Abandoned PS5 uygulaması

Bağımsız oyun stüdyosu Blue Box Game Studios tarafından geliştirilen hayatta kalma korku oyunu Abandoned, tartışmasız son dönemin en merak edilen yapımları arasında yer alıyor. Oyun, yüksek detaylı ortamları ve taktiksel düşünce gerektiren oynanışı içeren hiper gerçekçi bir açık dünya deneyimi sunacak. Oyuncular, oraya nasıl geldiğini bilmeden kendisini bir ormanda bulan Jason Longfield rolünü üstlenecekler.

Bilenler olacaktır; oyunun 2014’ten beri atıl olan Silent Hill serisine bir ek olacağı ve aslında Hideo Kojima tarafından geliştirildiği yönündeki söylentiler, kamuoyunu bir hayli meşgul etmişti. Fakat Blue Box, Abandoned’ın Kojima Productions ile ilişkisi olmadığını defalarca kez açıklamak durumunda kaldı.

Hideo Kojima – Hasan Kahraman Olayı Kafaları Karıştırmaya Devam Ediyor

hasan kahraman kojima

Hatta Blue Box Game Studios’un kurucusu ve oyunun yönetmeni Hasan Kahraman, söylentilere son noktayı koymak için kamera karşısına geçmiş ve ilk kez yüzünü göstermişti. Bununla birlikte Kojima’nın geçmişte kendini saklayarak bazı sahte isimler kullanması ve Kahramanın ismi ve geçmişine yönelik teoriler akılları bir hayli bulandırıyor.

Örneğin; Hollanda doğumlu Türk oyun geliştiricisi Hasan Kahraman ve Hideo Kojima, aynı baş harfleri, H ve K’yi paylaşıyor. Ancak daha da ilginç olan, “Hideo”nun İngilizce’de “hero”, Türkçe’de ise “kahraman” anlamına gelmesi. Hasan Kahraman’ın da içinde toplam 1238 kupa bulunan bir PlayStation Network hesabı var ve bu da kaderin ilginç bir cilvesi olarak Silent Hill 4’ün Japonya’daki bir reklamı için kullanılan sayının tıpatıp aynısı.

abandoned hasan kahraman

Bunun dışında internet ve sosyal medyada Hasan Kahraman’la ilgili hiçbir bilgiye, Twitter’da, Instagram’da, hatta LinkedIn’de bir sosyal medya profiline bile rastlamak mümkün değilken, bu durum 12 Temmuz’da açılan bir Twitter hesabı ile değişti. Hesabın kullandığı profil resmi ise daha önce elimizde olan tek resim: PSN hesabındaki fotoğraf.

Kahraman, Kojima iddialarının dikkat dağınıklığına neden olduğunu ve geliştirme üzerinde olumsuz bir etki yarattığını belirtmişti. Fakat akla yatmayan bazı durumların olduğu da bir gerçek.

Birinci şahıs bakış açısına sahip hayatta kalma oyunu Abandoned, henüz resmi bir çıkış tarihine sahip değil. Abandoned PS5 uygulaması, merakla beklenen oyuna dair bazı ayrıntılar sağlayacaktır. Bunların arasında çıkış tarihinin de olup olmayacağını ise bu akşam göreceğiz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol