Abandoned Geliştiricisi Hasan Kahraman, ‘Hideo Kojima’ İddialarına Son Noktayı Koydu

Blue Box Game Studios'un kurucusu, efsanevi oyun yönetmeni Hideo Kojima'nın ‘Hasan Kahraman’ adıyla yeni bir Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığına dair teorilerilere son noktayı koymak için kamera karşısına geçti.

Blue Box Game Studios, PlayStation 5 için özel olarak geliştirdiği Abandoned isimli açık dünya hayatta kalma oyunu ile gündeme gelmeye devam ediyor. Oyunla ilgili yapılan tartışmaların çoğu, Abandoned’ın 2014’ten beri atıl olan Silent Hill serisine bir ek olma olasılığı ile ilgiliydi.

Blue Box Game Studios’un kurucusu ve oyunun yönetmeni Hasan Kahraman‘a göre Abandoned, yüksek detaylı ortamları ve taktiksel düşünce gerektiren oynanışı içeren hiper gerçekçi bir açık dünya hayatta kalma korku oyunu olacak. Oyuncular, oraya nasıl geldiğini bilmeden kendisini bir ormanda bulan Jason Longfield rolünü üstlenecekler.

Abandoned Hasan Kahraman Silent Hill

Oyunun hem görsel hem de içerik olarak Silent Hill ile benzerlikleri, Hideo Kojima ile bir işbirliği olacağı iddiası da dahil olmak üzere çeşitli söylentilere yol açtı, ancak Blue Box, Abandoned’ın Kojima Productions ile ilişkisi olmadığını resmen doğrulamıştı. Buna karşın başta Reddit olmak üzere çeşitli forumlarda bu tartışmanın ateşi henüz sönmüş değil.

Hatta bazı teoriler, Kojima’nın ‘Hasan Kahraman’ adıyla yeni bir Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığına kadar gitti. Bu söylentilere son noktayı koymak için kamera karşısına geçen Blue Box Game Studios’un kurucusu Kahraman, şöyle konuştu:

“Gerçek bir insan olduğumu göstermek için hızlı bir video çekmek istedim. Hideo Kojima ile gerçekten bağlantılı değilim, bir aktör değilim, Silent Hill’de çalışmıyorum, bu yüzden evet, size sadece yüzümü ve gerçek olduğumu göstermek istedim. Umarım yakında bir Soru-Cevap etkinliği yaparız”

Kahraman ayrıca Bloomberg‘den Jason Schreier ile röportaj yaptı ve Kojima ile hiçbir bağlantısı olmadığını ve oyuncu değil eğitimli bir oyun geliştiricisi olduğunu yineledi.

Kahraman, “Bütün bu teorileri ne derece çürütmeye çalıştığımın bir önemi yok. İnsanlar buna inanmıyor. Sadece gerçekte olmayan bir şey bekliyorlar. Bu beni rahatsız ediyor” ifadelerini kullandı.

Hem Blue Box hem de Kahraman, ısrarla Silent Hill, Konami veya Kojima ile hiçbir bağlarının olmadığını vurgulasa da, bu tartışmalar daha uzunca bir süre devam edecekmiş gibi görünüyor. En azından Abandoned resmi olarak piyasaya çıkana kadar.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol