Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

9 Milyon Takipçili Twitch Yayıncısı Pokimane’den Sürpriz Karar

Twitch'in en popüler yayıncılarından biri olan Pokimane, sürpriz bir karar alarak artık platforma daha az vakit ayıracağını ve Twitter, TikTok ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarına yöneleceğini söyledi.

9 milyondan fazla takipçisi ile Twitch‘in en şöhretli yayıncılarından biri olan Pokimane, platform ile arasındaki bağı yavaş yavaş koparmaya hazırlanıyor. Bir aylık aradan sonra YouTube’a yeni bir video koyan popüler isim, Twitch’te geçmişe göre daha az yayın yapacağını ve Twitter, TikTok ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarında oyun dışı içerik yayınlamaya odaklanacağını söyledi.

“Bugünlerde diğer platformların yaşam tarzıma biraz daha iyi uyduğunu hissediyorum” diyen Pokimane, platforma olan tutkusunu kaybettiğini söyledi. League of Legends yayınlarına 2013’te başlayan ve şu anda Twitch’teki en büyük içerik oluşturuculardan biri olan 26 yaşındaki Twitch yayıncısı, “Umarım bunu söylemek abartılı gelmiyordur ama bugünlerde Twitch’te bir şeyler gördüğümde ‘oradaydım, bunu zaten yaptım’ gibi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Pokimane, Twitch Yayınlarına Ara Verecek

twitch pokimane

Twitch yayıncıları üzerinde, trendleri takip etme, izleyici kitlesinden en iyi şekilde yararlanma ve uzun süre yayın yapma gibi birçok konuda çok fazla baskı olduğuna dikkat çeken Pokimane, “Bu hiper-rekabetçi bir endüstri ama nihayetinde, bunu söylememin nedeni, hayatımın öyle bir noktasındayım ki, artık bununla beslenmek için gerekli motivasyon ve yaratıcılığa sahip değilim” şeklinde konuştu.

9,2 milyon takipçisi bulunan yayıncı, yakın zaman önce Twitch ile yeni bir münhasırlık anlaşması imzalamıştı. Pokimane, Twitch’i tamamen bırakmadığını, ancak bundan sonra tam zamanlı bir yayıncı olmayacağını belirtiyor. “Bugünlerde uyandığımda, bilgisayarıma koşmak ve sekiz saat boyunca oyun oynamak istemiyorum” diyen 26 yaşındaki popüler isim, tükenmiş hissettiğini ve eski tutkusunu kaybettiğini söylüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. çok üzüldük bittik twitch izleyicileri olarak napsak diye kara kara düşünüyoruz

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.