Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’a ‘Ölü Taklidi’ Yapanları Ortaya Çıkaracak Bir Özellik Geliyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kısa süre önce çevrimiçi olan kişileri gösteren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. WABetaInfo‘nun haberine göre Meta’nın sahibi olduğu uygulama, kullanıcıların kısa süre önce hangi kişilerin çevrimiçi olduğunu bilmelerini sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor.

WhatsApp’ta çevrimiçi olduğu halde mesajını görmemiştim yalanını söyleyenlerin foyasını ortaya çıkaracak olan özellik, Android’de 2.24.9.14 beta sürümünü yükleyen bazı test kullanıcılarına açıldı. Haberde, kullanıcıların birden fazla kişinin çevrimiçi olup olmadığını manuel olarak kontrol etme ihtiyacının ortadan kaldırılacağı ve mesajlaşma deneyimine kolaylık getirileceği belirtiliyor.

WhatsApp Az Önce Çevrimiçi Olan Kişileri Gösterecek

Yeniliğin, önümüzdeki haftalarda daha fazla kişiyle genişletilmesi bekleniyor. Bilindiği üzere uygulamada son görülme ve anlık çevrimiçi durum kapatılabiliyor. Şu anda test aşamasında olan son çevrimiçi kişileri gösterme özelliğinin kullanıcılar tarafından devre dışı bırakılıp bırakılamayacağı büyük bir merak konusu.

whatsapp son çevrimiçi kişiler

Benzer bir özellik Instagram‘da da mevcut, ancak hareket durumu gizlilik ayarlarından kapatılabiliyor. Bunun yanı sıra WhatsApp’ın kullanıcılara sohbet etmeleri için kişiler önermeyi planladığı bildirildi. Uygulama, kişi listenize bakarak daha önce konuşmadığınız kişilerle bağlantı kurmanızı tavsiye edecek.

Son çevrimiçi kişileri listeleme özelliği, Google Play Store’dan Android için WhatsApp beta sürümünün en son güncellemelerini yükleyen bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ve önümüzdeki haftalarda daha da fazla kişiye sunulacak. Peki, siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumalar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.