Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Partnerleri Rakip Platformlarda Yayın Yapabilecek

Twitch Partner Programı'na dahil olan yayıncılar artık rakip olan platformlarda da canlı yayın açabilecek.

Twitch, içerik oluşturucularının diğer platformlarda yayın yapmasına izin vermek için münhasırlık sözleşmesini güncelledi. Artık, partner yayıncılar da farklı platformlarda canlı yayın açabilecek.

Twitch Partner Programı’na dahil olursanız, başka platformlarda yayın açmanızı engelleyen bir maddenin altına imza atıyordunuz. Bu münhasırlık anlaşması artık tamamen yenilendi ve şirket bu kısıtlamayı kaldırdığını duyurdu. Yani bugünden itibaren yayıncılar artık istediği platformlarda aynı anda canlı yayın yapabilecek.

Twitch, Rakip Platformlara İzin Verdi

Twitch

Twitch, kullanıcı tabanına gönderdiği yeni bir mektup ile “Bugünden itibaren, artık diğer platformlarda canlı içerik oluşturmanıza izin verilecek” açıklamasında bulundu. Artık şirketin partnerlik hizmetine dahil olan canlı yayıncıların tümü YouTube ve Facebook gibi rakip platformlarda da canlı yayın açabilecek. Üstelik bu yayınlar eş zamanlı olarak açılabilecek.

Burada önemli bir nokta da olduğunu belirtelim. Şirket, bu maddenin TikTok ve Instagram Live gibi mobil hizmetler için geçerli olmayacağını açıkça belirtti. Bu hamlenin atılmasının ise sebebi çok açık. Son zamanlarda Dr Lupo ve TimTheTatMan gibi çok yüksek izleyici sayısına sahip yayıncıların, rakip platformların yüksek ücretli anlaşmaları yüzünden platformdan ayrılmaları şirketi bu adımı atmaya zorladı.

Bu hamle, Twitch yayıncılarının ücretli aboneliklerden elde edilen gelirde daha adil bir paylaşım talep etmesinin ardından geldi ve bu da şirketin küresel olarak aylık ödeme eşiğini düşürmesine yol açtı. Bakalım bu hamleden sonra şirket bünyesinde yayın yapmaktan vazgeçen popüler isimler geri dönecek mi? Zaman gösterecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.