Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube’a Videoları Shorts’a Dönüştürme Özelliği Geldi

Artık YouTube videolarınızın belirli bir kısmını Shorts'a dönüştürerek videolarınızı daha kolay tanıtabileceksiniz.

YouTube, içerik oluşturucuların normal videoları Shorts’a dönüştürmesini kolaylaştıran yeni bir araç tanıttı, bir topluluk güncellemesinde duyurdu. Kendi videolarınızdan herhangi birini yüklediyseniz, ana uygulamanın hemen içinde “Oluştur” altında “Short Olarak Düzenle” adlı yeni bir araç göreceksiniz.

Videonun en fazla 60 saniyesini seçmenize ve onu doğrudan metin filtreleri veya ek video ekleyebileceğiniz ve ardından Short olarak yükleyebileceğiniz Shorts düzenleyicisine getirmenize olanak tanıyacak. Short’u yükledikten sonra, videonun altındaki “Buradan Yaratıldı” bağlantısı aracılığıyla alındığı videonun tamamına bağlantı da verebileceksiniz.

YouTube Videolarını Shorts’a Dönüştürme

YouTube

Bu, içerik oluşturucuların Shorts’u ana video için tanıtım araçları olarak kullanmasını sağlayarak görüntülemeleri ve etkileşimi artırmaya yardımcı olacak ancak araç, herhangi bir videodaki içeriği yeniden düzenlemenize olanak tanıyan Cut’ın aksine, yalnızca kendi içeriğiniz üzerinde çalışacak.

Aracı, 2010’da oluşturduğum daha uzun bir videodan 10 saniyelik bir Short oluşturarak denedim ve kullanımı yukarıda anlattığım kadar kolay; Yeni özellik, videonun en iyi kısmını almama, metin yerleştirmeme ve bir filtre eklememe izin verdi.

TikTok’un muazzam başarısı, tüm sosyal medya ağlarını bir şekilde yanıt vermeye zorladı. Bununla birlikte, Instagram kısa süre önce TikTok’ta tam ekran gönderi gösterme ve önerilen gönderi özellikleri gibi kullanıcılardan gelen önemli bir tepkinin ardından geri çekildi ancak YouTube, farklı bir izleyici kitlesi çeken daha uzun biçimli içerik sunduğu için TikTok tarafından tartışmasız daha az tehdit edildiği için şanslı bir konumda.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.