Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

YouTube Music’e Sevilen Bir Spotify Özelliği Geliyor

Spotify gibi dev bir platformun rakibi YouTube Music, uyku zamanlayıcısı özelliği üzerinde çalışıyor. Özelliğin ne zaman geleceği konusunda kesin bir bilgi yok.

Sevilen müzik platformu YouTube Music yakında bir uyku zamanlayıcı özelliğini uygulamaya ekleyebilir. Google’ın, uygulamanın Android sürümü için bir uyku zamanlayıcısı üzerinde çalıştığı bildirildi. Kullanıcılar YouTube Music kullanmaya başladıklarında Google bu özelliği Play Music‘ten kaldırmıştı. Google Play Müzik özelliği kaldırdığından beri YouTube Music, müziğin çalmayı durduracağı bir zaman belirleme seçeneği de dahil olmak üzere birçok özellikten yoksundu.

Google, bunun çok talep edilen bir özellik olduğunu belirtti ve özelliği yeniden kullanma kararı aldı. 9to5Google tarafından tespit edildiği üzere uyku zamanlayıcısı, oynatma kontrollerinde bir alt sayfa olarak görünebilir. Uyku zamanlayıcısı muhtemelen zaman uzatma ya da iptal etme gibi seçenekler sunacak ve mutlaka kalan süreyi gösterecek. Bu özellik, Spotify dahil olmak üzere en iyi müzik hizmetlerinin çoğunda zaten mevcut.

YouTube Music Uyku Zamanlayıcısı Android’e Gelecek

YouTube Music

Uyku zamanlayıcısı, yatmadan önce müzik dinlemek istiyorsanız ve telefonunuzun siz uyanana kadar müzik çalmaya devam etmesini istemiyorsanız oldukça kullanışlı bir seçenek. Herkesin kullanıma sunulduğu varsayıldığında, kullanıcıların özelliğe nasıl erişebilecekleri belirsizliğini koruyor. Play Music’te kullanıcılar ana ayarlar menüsünden uyku zamanlayıcı seçeneğine erişebilirler.

Google’ın neden bu özelliği kaldırıp, YouTube Music için kullanmadığı oldukça şaşırtıcı. Neyse ki müzikli bir dinlenme, sessizlik sevmeyenler için oldukça iyi bir özelik. Siz daha önce bu özelliği kullandınız mı? Sizce Google’ın Spotify‘a erişmesi mümkün olabilir mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.